| Especificación | Valor |
| Número de artículo | 813969016 |
| Nombre del modelo | CF 61 SG UK |
| Marca | Snowflake |
| Título | CHEST FREEZER |
| Ancho | 1700 mm |
| Profundo | 730 mm |
| Altura | 900 mm |
| Consumo eléctrico | 738 kWh |
| Clase de eficiencia energética | C |
| Número de cestas | 3 |
| Product availability | -- Not available |
| Carga de conexión | 211 kW |
| Interior | Blanco |
| Peso bruto | 82 kg |
| Peso neto | 82 kg |
| Fuente de alimentación | 230V, 50 Hz |
| Nivel de sonido | 49 dB |
| Rango de temperatura | -22/-14°C |
| Volumen bruto | 566 l |
| Volumen neto | 492 l |
| GWP | 3 GWP |
| Tipo de refrigerante | R600a |
| SKU | 813969016 |
813969016
CF 61 SG UK CHEST FREEZER
Hydro Carbon Chest Freezer equipped with lift up stainless lid, handle and lock, defrost water drain complete with 3 wire baskets.
Temperature range -22 / -14°C
Volume Gross: 607 Ltr
Dimensions including handle & hinges: 1700 x 730 x 865 mm
Exterior / Interior: White / White alu
Castors