KM-140C-HC-W Halvmåne ismaskin, med inbyggt magasin
F178-C241
Läs mer
| Specifikation | Value |
| Artikelnummer | F159-C141 |
| Modellnamn | KM-60C-HC |
| Istyp för maskin | Halvmåne iskubmaskin |
| Varumärke | Hoshizaki |
| Produktkonfiguration | Med isbinge |
| Garanti period | 2 år |
| Ursprungsland | Kina |
| Titel | Halvmåne ismaskin, med inbyggt magasin |
| Inkluderad | Ben, Is-spade |
| Motsvarande vattenfilter | 4HC-H Enkle, 4HC-H utbytespatron |
| Bredd | 605 mm |
| Bredd (packad) | 710 mm |
| Djup | 610 mm |
| Djup (packad) | 715 mm |
| Höjd | 838 mm |
| Höjd (packad) | 996 mm |
| Volym (förpackad) | 0.506 m³ |
| Dimensioner ben | För ben 144-167 mm extra |
| Elförbrukning | 0.255 kW |
| Omgivningstemperatur (maximum) | 38 °C |
| Omgivningstemperatur (minimum) | 7 °C |
| Spänningsområde (Nominell spänning) | ±6% |
| Vattenförsörjningstryck (maximalt) | 0.8MPa (8bar) |
| Vattenförsörjningstryck (minimum) | 0.07MPa (0.7bar) |
| Vattentemperatur för försörjning (maximalt) | 32 °C |
| Vattentillförseltemperatur (minimum) | 7 °C |
| Funktioner | Automatisk funktion för rengöring |
| Elektriskt kretsbryddarskydd | 5 A |
| Utsida | Rostfritt stål AISI 441, galvaniserat stål (baksida), plast (ventilationsgaller) |
| Bruttovikt | 57 kg |
| Nettovikt | 45 kg |
| Värmeavgivning (OT 32°C, VT 21°C) | 0.72 kW |
| Elektrisk anslutning | 1/220 - 240V/50Hz |
| Magasinkapacitet | 23 kg |
| Kylsystem | Luftkyld |
| Is typ | Halvmåne |
| Isproduktion | 60 |
| Vattenförbrukning - Luftkylda ismaskiner | 0.37 |
| CO2-ekvivalent | 0.27 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Kylmedel | 0.09 kg |
| Kylmedietyp | R290 |
| SKU | F159-C141 |
| Tillbehör | Artikelnummer |
| 4HC-H Enkle | 9320-51 |
| 4HC-H Utbytepatron | 9655-11 |
| ACK-40A: Rengörings kit för helautomatisk kemisk rengöringsfunktion | F174-C101 |
| ACK-60A: Rengörings kit för helautomatisk kemisk rengöringsfunktion | F174-C102 |
| ACK-80A: Rengörings kit för helautomatisk kemisk rengöringsfunktion | F174-C103 |
| ACK-130A: Rengörings kit för helautomatisk kemisk rengöringsfunktion | F174-C104 |
| UVL-25 A: UV-LED för vattentanken | F174-C201 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereKlicka här för att