PREMIER KPS 120 SG Snabbkyl/-frys
975780544
Läs mer
är en Snabbkyl/-frys.
KPS -serien er designet for å dekke alle forskrifter rundt den perfekt hygieniske overgangen fra matlaging til avkjøling av dine verdifulle råvarer.
Get quote View spec sheetLivsmedelssäkerhet
Livsmedel hanteras i full överensstämmelse med HACCP -riktlinjerna. HACCP -larm och en automatisk växling till ”lagringsläge” är användbara tillbehör som hjälper dig att garantera högsta livsmedelssäkerhet hela tiden.
Hög matkvalitet
Smak, konsistens, utseende samt vitaminer och näringsinnehåll bevaras. Användning av IFR -funktion skyddar också mot ytfrysningskador.
Mångsidighet
Erbjuder olika driftlägen: IFR -drift, tid eller temperatur kontrollerad kylcykel. Upp till 20 anpassade cykler kan lagras.
| Specifikation | Value |
| Artikelnummer | 975780542 |
| Modellnamn | ADVANCE SBU65GT (400V) |
| Tillbehör | Ingen |
| Varumärke | Hoshizaki |
| Garanti period | 3 år |
| Ursprungsland | Italien |
| Titel | Snabbkyl/-frys |
| Inkluderad | Ingen |
| Utrustad med | Enpunktssensor, aftageligt trådstativ til 1/1 GN og/eller EN 600 x 400 mm |
| Bredd | 800 mm |
| Bredd (packad) | 880 mm |
| Bredd invändig | 645 mm |
| Djup | 930.4 mm |
| Djup (packad) | 990 mm |
| Djup invändig | 702 mm |
| Höjd | 1849 mm |
| Höjd inklusive ben (minimum) | 1954 mm |
| Höjd inklusive ben (max) | 2004 mm |
| Höjd (packad) | 2180 mm |
| Höjd invändig | 1080 mm |
| Volym (förpackad) | 1.8992 m³ |
| Avstånd mellan bärskenor, GN/EN | 530/600 |
| Maxdjup på GN-brickor, GN/EN | 325/400 |
| Höjd från botten till nedersta bärskenan | 58 mm |
| Höjd från taket till översta bärskenan | 74 mm |
| Energiförbrukning – Nedkylning (kWh/kg) | 0.08 kWh/kg |
| Energiförbrukning – Infrysning (kWh/kg) | 0.25 kWh/kg |
| Maximalt antal plåtar | 14 |
| GN plåtstorlek | 1/1 GN / 400 x 600 mm EN |
| Temperaturområde | -40/+10°C |
| Klimaklass | 5 |
| Utsida | Rostfritt stål AISI 304 |
| Interiör | Rostfritt stål AISI 304 |
| Bruttovikt | 270 kg |
| Isoleringstyp | Cyclopentane |
| Nettovikt | 245 kg |
| Elektrisk anslutning | 400V, 3N-/50 Hz |
| Ljudnivå | 64 dB |
| Kylsystem | Inbyggt kylsystem |
| Kylkapacitet | 70 |
| Fryskapacitet | 38 |
| CO2-ekvivalent | 0.9 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Kylmedel | 0.3 kg |
| Kylmedietyp | R290 |
| SKU | 975780542 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereKlicka här för att