PREMIER KPS 120 SG Snabbkyl/-frys
975780544
Läs mer
är en Snabbkyl/-frys, inbyggnadsmodell utan topplatta.
KPS -serien er designet for å dekke alle forskrifter rundt den perfekt hygieniske overgangen fra matlaging til avkjøling av dine verdifulle råvarer.
Get quote View spec sheetLivsmedelssäkerhet
Livsmedel hanteras i full överensstämmelse med HACCP -riktlinjerna. HACCP -larm och en automatisk växling till ”lagringsläge” är användbara tillbehör som hjälper dig att garantera högsta livsmedelssäkerhet hela tiden.
Hög matkvalitet
Smak, konsistens, utseende samt vitaminer och näringsinnehåll bevaras. Användning av IFR -funktion skyddar också mot ytfrysningskador.
Mångsidighet
Erbjuder olika driftlägen: IFR -drift, tid eller temperatur kontrollerad kylcykel. Upp till 20 anpassade cykler kan lagras.
| Specifikation | Value |
| Artikelnummer | 975780522 |
| Modellnamn | ADVANCE SBU20GLE |
| Tillbehör | Ingen |
| Varumärke | Hoshizaki |
| Garanti period | 3 år |
| Ursprungsland | Italien |
| Titel | Snabbkyl/-frys, inbyggnadsmodell utan topplatta |
| Inkluderad | Ingen |
| Utrustad med | Enpunktssensor, aftageligt trådstativ til 1/1 GN og/eller EN 600 x 400 mm |
| Bredd | 745 mm |
| Bredd (packad) | 810 mm |
| Bredd invändig | 620 mm |
| Djup | 700 mm |
| Djup (packad) | 770 mm |
| Djup invändig | 590 mm |
| Höjd | 742 mm |
| Höjd inklusive ben (minimum) | 817 mm |
| Höjd inklusive ben (max) | 850 mm |
| Höjd (packad) | 1060 mm |
| Höjd invändig | 375 mm |
| Volym (förpackad) | 0.6611 m³ |
| Avstånd mellan bärskenor, GN/EN | 530/600 |
| Maxdjup på GN-brickor, GN/EN | 325/400 |
| Höjd från botten till nedersta bärskenan | 38 mm |
| Höjd från taket till översta bärskenan | 48 mm |
| Energiförbrukning – Nedkylning (kWh/kg) | 0.08 kWh/kg |
| Energiförbrukning – Infrysning (kWh/kg) | 0.26 kWh/kg |
| Maximalt antal plåtar | 5 |
| GN plåtstorlek | 1/1 GN / 400 x 600 mm EN |
| Temperaturområde | -40/+10°C |
| Klimaklass | 5 |
| Utsida | Rostfritt stål AISI 304 |
| Interiör | Rostfritt stål AISI 304 |
| Bruttovikt | 95 kg |
| Isoleringstyp | Cyclopentane |
| Nettovikt | 85 kg |
| Elektrisk anslutning | 230V, 50Hz |
| Ljudnivå | 60 dB |
| Kylsystem | Inbyggt kylsystem |
| Kylkapacitet | 20 |
| Fryskapacitet | 12 |
| CO2-ekvivalent | 0.24 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Kylmedel | 0.08 kg |
| Kylmedietyp | R290 |
| SKU | 975780522 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereKlicka här för att