PREMIER KPS 120 SG Snabbkyl/-frys
975780544
Läs mer
är en Snabbkyl/-frys.
KPS -serien er designet for å dekke alle forskrifter rundt den perfekt hygieniske overgangen fra matlaging til avkjøling av dine verdifulle råvarer.
Get quote View spec sheetLivsmedelssäkerhet
Livsmedel hanteras i full överensstämmelse med HACCP -riktlinjerna. HACCP -larm och en automatisk växling till ”lagringsläge” är användbara tillbehör som hjälper dig att garantera högsta livsmedelssäkerhet hela tiden.
Hög matkvalitet
Smak, konsistens, utseende samt vitaminer och näringsinnehåll bevaras. Användning av IFR -funktion skyddar också mot ytfrysningskador.
Mångsidighet
Erbjuder olika driftlägen: IFR -drift, tid eller temperatur kontrollerad kylcykel. Upp till 20 anpassade cykler kan lagras.
| Specifikation | Value |
| Artikelnummer | 975780544 |
| Modellnamn | PREMIER KPS 120 SG |
| Tillbehör | Ingen |
| Varumärke | Hoshizaki |
| Garanti period | 3 år |
| Ursprungsland | Italien |
| Titel | Snabbkyl/-frys |
| Inkluderad | Ingen |
| Utrustad med | Trelägesgivare (3 mätpunkter), avtagbart trådgaller för 1/1 GN och/eller 2/1 GN |
| Bredd | 1041.5 mm |
| Bredd (packad) | 1120 mm |
| Bredd invändig | 805 mm |
| Djup | 1112 mm |
| Djup (packad) | 1180 mm |
| Djup invändig | 877 mm |
| Höjd | 1788 mm |
| Höjd inklusive ben (minimum) | 1893 mm |
| Höjd inklusive ben (max) | 1938 mm |
| Höjd (packad) | 2190 mm |
| Höjd invändig | 950 mm |
| Volym (förpackad) | 2.894 m³ |
| Avstånd mellan bärskenor, GN/EN | 530/600 |
| Maxdjup på GN-brickor, GN/EN | 650/800 |
| Höjd från botten till nedersta bärskenan | 105 mm |
| Höjd från taket till översta bärskenan | 105 mm |
| Energiförbrukning – Nedkylning (kWh/kg) | 0.053 kWh/kg |
| Energiförbrukning – Infrysning (kWh/kg) | 0.165 kWh/kg |
| Maximalt antal plåtar | 20 |
| GN plåtstorlek | 1/1 GN & 2/1 GN |
| Temperaturområde | -40/+45°C |
| Klimaklass | 5 |
| Utsida | Rostfritt stål AISI 304 |
| Interiör | Rostfritt stål AISI 304 |
| Bruttovikt | 305 kg |
| Isoleringstyp | Cyclopentane |
| Nettovikt | 285 kg |
| Elektrisk anslutning | 400V, 3N-/50 Hz |
| Ljudnivå | 64 dB |
| Kylsystem | Inbyggt kylsystem |
| Kylkapacitet | 120 |
| Fryskapacitet | 60 |
| CO2-ekvivalent | 0.9 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Kylmedel | 0.3 kg |
| Kylmedietyp | R290 |
| SKU | 975780544 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereKlicka här för att