Premier U 80 DR CO2 (AKCC-B) Kyl-/Frysskåp ’U’ typ med Danfoss styring m/bluetooth för externt kylsystem
188801015
Läs mer
ROBUST MATERIAL
Klimatklass 5 – nickelfritt rostfritt stål på insidan och utsidan gör ADVANCE perfekt för en krävande och ofta varm köksmiljö där luftfuktigheten kan vara hög.
MAXIMALT FÖRVARINGSUTRYMME
Med hyllor hela vägen från toppen till botten av skåpet används det invändiga utrymmet effektivt och ger maximalt förvaringsutrymme.
LÄTTA ATT RENGÖRA
Rundade hörn på insidan av skåpen, släta ytor, formgjutna bärskenor med tippskydd, avtagbar tätningslist och rengöringsfri kondensor (utan filter) gör det snabbt och enkelt att hålla skåpen helt rena. Bärskenornas tippskydd hjälper till att förhindra spill.
LÄTT ATT SERVA
Kylsystemet är placerat högst upp på skåpet Det ger extra utrymme inne i skåpet och gör det snabbt att utföra allmänt underhåll och service.
ENHETIG UTFORMNING AV KÖKET
ADVANCE-skåpen är utformade för att matcha Hoshizakis kylkoncept – vilket ger en enhetlig och harmonisk köksdesign.
STABIL TEMPERATUR
Det effektiva luftcirkulationssystemet säkerställer en stabil temperatur i hela skåpet, både vid avfrostning och vid frekventa dörröppningar.
| Specifikation | Value |
| Artikelnummer | 131141070 |
| Modellnamn | Advance K 140-4 L |
| Tillbehör | Ben (4 st.) H = 130/180 mm Hjul (4 st.) H = 125 mm Trådhylla, grå, PE belagd med bakkant Botten trådhylla, grå, PE belagd med bakkant Trådhylla, rostfritt stål med bakkant Botten trådhylla, rostfritt stål med bakkant Trådhylla (Rostfritt stål) (6 st. + 2 st. botten trådhyllor) med bakkant Huvudnyckel Fotpedal |
| Varumärke | Hoshizaki |
| Garanti period | 5 år |
| Ursprungsland | Turkiet |
| Titel | Dubbeldörr kylskåp |
| Inkluderad | 6 grå hyllor, PE belagd med bakkant (530 x 650 mm) + 2 st. botten trådhyllor |
| Utrustad med | En höger- och en vänsterhängd dörr med dörrlås, självstängande dörrar, 8 grå trådhyllor, LED ljus. |
| Bredd | 1344 mm |
| Bredd (packad) | 1435 mm |
| Djup | 830 mm |
| Djup (packad) | 920 mm |
| Höjd | 1850 mm |
| Höjd inklusive ben (minimum) | 1980 mm |
| Höjd inklusive ben (max) | 2030 mm |
| Höjd (packad) | 2090 mm |
| Volym (förpackad) | 2.76 m³ |
| Elförbrukning | 870 kWh/year |
| Energieeffektivitetsklass | C |
| Standard för energieffektivitetsklassen | ISO 22041: 2019 |
| Energieffektivitetsindex (EEI) | 45.33 EEI |
| Antal hyllor | 8 |
| Maximalt antal hyllor | 22 x 2 |
| Hyllstorlek | 2/1 GN djup |
| Temperaturområde | 0/+10°C |
| Klimaklass | 5 |
| Anslutningseffekt | 270 W |
| Utsida | Rostfritt stål |
| Interiör | Nickelfritt rostfritt stål |
| Bruttovikt | 184 kg |
| Isolering tjocklek | 60 mm |
| Isoleringstyp | Polyuretan |
| Ben / Hjul | H = 130-180 mm (L) |
| Nettovolym | 797 l |
| Nettovikt | 172 kg |
| Elektrisk anslutning | 230V, 50Hz |
| Ljudnivå | 52 dB |
| Volym, brutto | 1200 l |
| Kylsystem | Inbyggt kylsystem |
| Dörtyp | Isolerad dörr |
| Kylkapacitet | 634 |
| CO2-ekvivalent | 0.255 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Kylmedel | 0.085 kg |
| Kylmedietyp | R290 |
| SKU | 131141070 |
| Tillbehör | Artikelnummer |
| Trådhylla, grå, PE belagd, med bakkant, 2/1 GN djyp, exkl. bärskenor | 760660009 |
| Trådhylla (Rostfritt stål) med bakkant, 2/1 GN djup | 760660013 |
| Hjul (set), H = 125 mm | 760660022 |
| Ben (set), H = 130-180 mm | 760660118 |
| Väggskena (vänstre) för dubbelskåb (1 st.) till 2/1 GN djup, U-profil | 760660243 |
| Väggskena (höger) för dubbelskåb (1 st.) till 2/1 GN djup, U-profil | 760660244 |
| Huvudnyckel | 760660430 |
| Botten trådhylla (Rostfritt stål) med bakkant, 2/1 GN djup | 760660437 |
| Botten trådhylla, grå, PE belagd, med bakkant, 2/1 GN djup, exkl. bärskenor | 760660442 |
| Trådhylla (Rostfritt stål) (6 st. & 2 st. botten trådhylla) med bakkant, 2/1 GN djyp -dubbeldörr skåp, exkl. bärskenor | 760660445 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereKlicka här för att