Premier K 4 A 2D 2D 2D 2D L E Banco refrigerato a quattro sezioni
411003333100
Leggi di piú
Equipped with stainless steel solid top, 2 door sections each with 2 stainless shelves. Height: 885/950 mm Worktop depth: 700 mm Volume, gross: 345 ltr. Exterior/Interior: Stainless/Stainless GASTRO 07 range comprises of 1/1 GN counters, available with two, three or four sections. Flat worktop or saladette worktop, Doors or drawers, with or without lock. Available with electronic elevation and prepared for remote compressor.
Richiedi un preventivo Visualizza la scheda tecnicaPREMIER counters and cabinets are designed to recover the inside temperature rapidly after each door opening and defrosting.
SEAMLESS KITCHEN DESIGN
Thanks to the smart front venting design, no air flow is required to the underneath, sides, or back of the unit. This allows seamless integration into your kitchen design
EASY MAINTENANCE
The compartmentalized cooling unit is extractable for easy maintenance.
HYGIENE & COOLING EFFICIENCY
The wide magnetic gaskets are removable for easy cleaning. The triple insulation area provides an effective seal, reducing escaping cold air for maximum efficiency.
ERGONOMIC DESIGN
PREMIER counters strike with ergonomic design features, such as anti-tilt shelves, drawers with pull-out stops, extra-long drawer telescopic rails, and full-length handles.
VAST VARIETY
With PREMIER counters you can choose the workplace that fits into your individual kitchen routine. Select from a wide counter portfolio with different combinations of worktops, doors, drawers, legs /castors/electric elevation, temperature ranges, and accessories.
MORE FEATURES:
Soft Closing Drawer (optional)
Different worktop options & insulation board
Increased body height of 750mm
Possibility to extend the height of castors by 50 mm with Castor Extension Kit (optional accessory)
| Specifiche | Value |
| Codice articolo | 411071112210 |
| Modello | 3 |
| Marchio | Hoshizaki |
| Periodo di garanzia | 6 anni di garanzia su parti di ricambio & manodopera |
| Paese di origine | Turchia |
| Titolo | 4-Section Refrigerated Counter with Prep Top worktop |
| Accessori inclusi | 2 ripiani grigi per ciascuna sezione porta |
| Equipaggiato con | Prep top worktop with an insulated night lid, 4 door sections each with 2 grey shelves |
| Larghezza | 2196 mm |
| Larghezza (con imballo) | 2226 mm |
| Profonditá | 800 mm |
| Profonditá (con imballo) | 830 mm |
| Altezza | 1210 mm |
| Altezza (con imballo) | 1397 mm |
| Volume (con imballo) | 2.56 m³ |
| Numero ripiani | 8 |
| Numero ripiani per sezione | 2 |
| Dimensioni ripiano | 1/1 GN prof. |
| Classe climatica | 5 |
| Valori di allacciamento | 280 W |
| Rivestimento esterno | Acciaio Inox AISI 304 |
| Rivestimento interno | Acciaio inossidabile AISI 304 |
| Peso lordo | 220 kg |
| Peso netto | 200 kg |
| Spessore isolamento | 60 mm |
| Tipologia isolamento | Poliurethano |
| Piedini / Rotelle | H = 150 mm (C) |
| Numero sezioni | 4 sezioni |
| Alimentazione | 230V, 50Hz |
| Intervallo di temperatura | +2/+12°C |
| Volume lordo | 625 l |
| Opzioni piano di lavoro | Prep Top worktop PT |
| Sistema di raffreddamento | Built-in cooling system |
| Configurazione porta/cassetto | Con sezione con porta |
| Capacitá di refrigerazione | 633 |
| Equivalente CO2 | 0.27 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Refrigerante | 0.09 kg |
| Tipologia refrigerante | R290 |
| SKU | 411071112210 |
| Nome accessorio | Codice articolo |
| Ripiano in acciaio inox, 325 x 530 mm | 760660010 |
| Set di ruote 150 mm (2 con freno e 2 senza freno) | 760660011 |
| Set di ruote 200 mm (2 con freno e 2 senza freno) | 760660012 |
| Set di ruote 125 mm (2 con freno e 2 senza freno) | 760660022 |
| Set di piedini 130-180 mm | 760660118 |
| Set di piedini 135-200 mm | 760660119 |
| Kit di estensione per ruote (estende l’altezza delle ruote di 50 mm) | 760660453 |
| Sezione con porta | 760660482 |
| Supporti per ripiano x 2 | 760660545 |
| Ripiano grigio 325 x 530 mm | 760660546 |
| Set di piedini 100-150 mm | 760660700 |
411003333100
Leggi di piú
411001133100
Leggi di piú
411001112100
Leggi di piú
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereClicca qui per