Premier K BW80 DR Réfrigérateur
181800010
Lire plus
COMPARTMENTALIZED DESIGN
The condenser is positioned on top of the cabinet, which brings multiple advantages. The cabinets can be hosed down in one run, without risking electric shortcuts. As the evaporator is positioned on top of the cabinet, valuable space inside the cabinet can be used for storage.
LOW RUNNING COSTS & SUSTAINABILITY
The energy-efficient refrigeration technology implemented in this broad line-up of storage cabinets can help save running costs on an everyday basis. The Premier KG 140 L runs on natural refrigerant and has climate class 5 (max. ambient 40°C w/ 40% RH).
ERGONOMIC & EASY TO USE
Extras, like the practical pedal-foot door opener, allow hands-free opening, contribute to a healthier work environment, and are a real time-saver for hectic kitchen operations. The functional and intuitive display is easy to understand and use.
HYGIENE & WASTE REDUCTION
Thanks to the rounded corners, smooth surfaces, and molded rails, frequented cleaning routines become a quick and simple task. The practical anti-tilting function prevents spillage. The Interior and exterior are made of AISI 304 stainless steel and are perfectly suitable for humid locations.
EASY CUSTOMIZATION & FLEXIBILITY
Easily adjusted to your requirements, for example, the position of the door and the foot pedal. Also accommodates shelves up to 18-22 levels (4 shelves included) offering you high flexibility for different types of produce.
| Spécificités | Value |
| Numéro d'article | 181800030 |
| Nom du modèle | Premier K BW80 DR U |
| Marque | Hoshizaki |
| Période de garantie | 6 ans pièces et main d'oeuvre |
| Pays d'origine | Turquie |
| Titre | Refrigerator |
| Accessoires inclus | 4 grilles grises |
| Largeur | 830 mm |
| Largeur (emballée) | 870 mm |
| Profondeur | 770 mm |
| Profondeur (emballée) | 795 mm |
| Hauteur | 1970 mm |
| Hauteur (emballée) | 2150 mm |
| Volume (emballé) | 1.487 m³ |
| Consommation électrique | 333 kWh/year |
| Classe d'efficacité énergétique | A |
| Classe d'efficacité énergétique standard | ISO 22041: 2019 |
| Indice d'Efficacité énergétique (IEE) | 24.45 EEI |
| Nombre d'étagères | 4 |
| Nombre maximum d'étagères | 22 |
| Taille de l'étagère | GN 2/1 en largeur |
| Plage de température | +2/+12°C |
| Classe climatique | 5 |
| Puissance connectée | 120 W |
| Extérieur | Inox AISI 304 |
| Intérieur | Inox AISI 304 |
| Poids brut | 145 kg |
| Poids net | 135 kg |
| Epaisseur de l'isolation | 78 mm |
| Type d'isolation | Polyuréthane |
| Volume net utile | 457 l |
| Alimentation électrique | 230V, 50Hz |
| Niveau sonore | 46 dB |
| Volume, brut | 610 l |
| Système de refroidissement | Built-in cooling system |
| Type de porte | Porte pleine |
| Capacité de réfrigération | 206 |
| Equivalent en CO2 | 0.21 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Réfrigérant | 0.07 kg |
| Type de réfrigérant | R600a |
| SKU | 181800030 |
| Documentation | |
| Instruction manual | Télécharger |
| Nom de l'accessoire | Code article |
| Clé principale | 760660430 |
| Grille rilsanisée grise anti-basculement pour armoires GN 2/1 en largeur, sans glissières | 760660433 |
| 2 jeux de glissières forme U pour armoires avec groupe en bas | 760660434 |
| Grille inox anti-basculement pour armoires GN 2/1 en largeur | 760660438 |
| Jeu de 4 grilles inox anti-basculement pour armoires GN 2/1 en largeur, sans glissières | 760660448 |
181800010
Lire plus
184800010
Lire plus
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereCliquez ici pour