PREMIER TK600 CO2 1N BK NF Verdampferpaket für Schockkühler/ -froster
5LMA6GQRH-N4ALBC
Lesen Sie mehr
CONNECTED KITCHEN MANAGEMENT
Wi-Fi connectivity and an Ethernet port allow the system to connect with modern kitchen monitoring platforms and enable easy access to operational data.
FOOD SAFETY COMPLIANCE
Integrated HACCP data collection supports documentation of chilling processes and helps operators maintain clear food safety records.
HYGIENIC DESIGN
The interior and exterior are made of stainless steel, designed to withstand the conditions of a heavy-duty kitchen environment and professional cleaning routines.
PRACTICAL EVERYDAY CONVENIENCE (Unibody / Made-In-Panel Blast Chillers/Freezers)
An external condensate drain tube simplifies installation and maintenance. A right-hand hinged door (left-hand hinged door optional) provides additional flexibility when planning kitchen layouts.
DESIGNED FOR SEAMLESS INTEGRATION (Technical Kits TK)
| Spezifikation | Value |
| Artikelnummer | 5LMA6GQRH-N2ALBC |
| Modellname | PREMIER TK300 CO2 1N BK NF |
| Marke | Hoshizaki |
| Garantiezeit | 1 Jahr Garantie auf Teile und Lohn |
| Herkunftsland | Italien |
| Titel | Verdampferpaket für Schockkühler/ -froster |
| Ausgestattet mit | Controller, heated core probe, WIFI connection, Ethernet port, USB-port, drip collection tray and feet. |
| Breite | 2030 mm |
| Breite (verpackt) | 1050 mm |
| Tiefe | 410 mm |
| Tiefe (verpackt) | 2270 mm |
| Höhe | 2094 mm |
| Höhe einschließlich Füße (mindestens) | 2094 mm |
| Höhe einschließlich Füße (maximal) | 2139 mm |
| Höhe (verpackt) | 1120 mm |
| Volumen (verpackt) | 2.7 m³ |
| Benötigte Kälteleistung | 37000 W |
| Temperaturbereich | -40/+40°C |
| Klimaklasse | 5 |
| Anschlussleistung | 1020 W |
| Absicherung | 25 A |
| Außen | Edelstahl AISI 304 |
| Bruttogewicht | 258 kg |
| Nettogewicht | 182 kg |
| Elektrischer Anschluss | 1/220 - 240V/50Hz |
| Maximaler Systemdruck | 60 Bar |
| Kühlsystem | Zum Anschluss an externe Kühlung vorbereitet |
| Kühlleistung | 300 |
| Gefrierkapazität | 200 |
| Kältemittelkompatibilität | R744 |
| SKU | 5LMA6GQRH-N2ALBC |
5LMA6GQRH-N4ALBC
Lesen Sie mehr
5LMA6GQRH-N3ALBC
Lesen Sie mehr
5LMA6GQRH-N1ALBC
Lesen Sie mehr
Haben Sie bereits ein Login zu unserem Partnerportal? Hier finden Sie weitere Informationen, Bilder und Dokumente.
Register hereKlicken Sie hier für