PREMIER BCF RI U 200 CO2 1N DL BK Schockkühler/-froster – Einfahrgerät (Unibody) für externes CO₂‑Kältesystem
5BMA8DQRH-40A3MC
Lesen Sie mehr
CONNECTED KITCHEN MANAGEMENT
Wi-Fi connectivity and an Ethernet port allow the system to connect with modern kitchen monitoring platforms and enable easy access to operational data.
FOOD SAFETY COMPLIANCE
Integrated HACCP data collection supports documentation of chilling processes and helps operators maintain clear food safety records.
HYGIENIC DESIGN
The interior and exterior are made of stainless steel, designed to withstand the conditions of a heavy-duty kitchen environment and professional cleaning routines.
PRACTICAL EVERYDAY CONVENIENCE (Unibody / Made-In-Panel Blast Chillers/Freezers)
An external condensate drain tube simplifies installation and maintenance. A right-hand hinged door (left-hand hinged door optional) provides additional flexibility when planning kitchen layouts.
DESIGNED FOR SEAMLESS INTEGRATION (Technical Kits TK)
| Spezifikation | Value |
| Artikelnummer | 5CCA8DQEH-20A3IC |
| Modellname | PREMIER BCF RIT U 100 A 3N DL BK |
| Marke | Hoshizaki |
| Garantiezeit | 1 Jahr Garantie auf Teile und Lohn |
| Herkunftsland | Italien |
| Titel | Schockkühler/-froster - Einfahrgerät (Unibody), luftgekühlt. Transportwagen mit Standfüßen |
| Ausgestattet mit | Cabinet with controller, heated core probe, USB-port, wi-fi connection, Ethernet port, lock closure, external condensate drain tube |
| Breite | 1210 mm |
| Breite (verpackt) | 1100 mm |
| Breite innen | 690 mm |
| Tiefe | 1081 mm |
| Tiefe (verpackt) | 1240 mm |
| Tiefe innen | 834 mm |
| Höhe einschließlich Füße (mindestens) | 2280 mm |
| Höhe einschließlich Füße (maximal) | 2365 mm |
| Höhe (verpackt) | 2540 mm |
| Höhe innen | 1545 mm |
| Volumen (verpackt) | 3.5 m³ |
| Kälteleistung (Verdampfer -10°C / Kondensator 45°C) | 7233 W |
| Temperaturbereich | -40/+40°C |
| Klimaklasse | 5 |
| Kompatibel mit | Rollwagen GN1/1 oder EN60/40 |
| Anschlussleistung | 4629 W |
| Absicherung | 20 A |
| Außen | Edelstahl AISI 304 |
| Innenraum | Edelstahl AISI 304 |
| Bruttogewicht | 410 kg |
| Nettogewicht | 380 kg |
| Lichtes Türmaß (W x H) | 690 x 1545,8 mm |
| Isolierungstyp | Polyurethan |
| Elektrischer Anschluss | 380-420V/3N/50Hz |
| Geräuschniveau | 70.76 dB |
| Kühlsystem | Luftgekühlt |
| Kühlleistung | 100 |
| Gefrierkapazität | 78 |
| CO2-Äquivalent | 1.35 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Kältemittel | 3 x 0,15 Kg |
| Kältemitteltyp | R290 |
| SKU | 5CCA8DQEH-20A3IC |
5BMA8DQRH-40A3MC
Lesen Sie mehr
5BCA8DQEH-20A3MC
Lesen Sie mehr
Haben Sie bereits ein Login zu unserem Partnerportal? Hier finden Sie weitere Informationen, Bilder und Dokumente.
Register hereKlicken Sie hier für