Premier U 80 DR CO2 (AKCC-B) Kyl-/Frysskåp ’U’ typ med Danfoss styring m/bluetooth för externt kylsystem
188801015
Läs mer
HOSHIZAKI COMPACT KG420L L1 DR G E är ett KYLSKÅP MED GLASSDÖRR med et netto nyttovolym på 265 l.
COMPACT-serien erbjuder en sällsynt kombination: Dessa skåp är livsmedelssäkra, utrymmesbesparande och har utmärkt energiklass för sin klass. Med ett fotavtryck på endast 59,5 x 66,7 cm är dessa små utrymmesbesparande skåp lätta att passa in, särskilt när utrymmet är begränsat. Dessa specifikationer gör serien till ett populärt val för de användare som inte kräver GN-utrustning.
Get quote View spec sheetLivsmedelssäkerhet
Tack vare Hoshizaki-luftfördelningssystemet är temperaturen korrekt och enhetliga i hela kylrummet, vilket garanterar perfekta livsmedelssäkra temperaturer hela tiden.
Låga energikostnader
Energieffektivitetsklassen för COMPACT KG420L L1 DR G E är D. COMPACT-serien erbjuder en rad extremt energieffektiva kylaggregat för små utrymmen.
Bekväm arbetsmiljö
Bidrar till en hälsosammare arbetsmiljö med låga ljudnivåer Bidrar till en hälsosammare arbetsmiljö med låga ljudnivåer 39,8 dB (A) när kompressorn är igång. Låg värmeutsläpp på grund av korta kompressorns gångtider.
Hygien och ergonomisk design
COMPACT-serien har flera designtillbehör, implementerade för att förenkla dagliga rengöringsrutiner. En av funktionerna för optimerad användarvänlighet är integrerade handtag i full höjd.
COMPACT KG420L L1 DR G E kommer med :
Köldmedium: COMPACT KG420L L1 DR G E använder HC-köldmedium R600a
Luftcirkulationssystem
Högerhängd dörr
Vändbar dörr
Integrerat dörrhandtag i full höjd
LED ljus
Dörrlås för extra säkerhet
Vita trådhyllor
Automatisk avfrostning med återindunstning av avfrostningsvatten
| Specifikation | Value |
| Artikelnummer | 164421010 |
| Modellnamn | COMPACT KG420L L1 DR G E |
| Tillbehör | Trådhylla, vit Trådbottenhylla, vit Ben (4 st.), H = 100-130 mm Ben (4 st.), H = 130-200 mm Hjulset (4 st.), H = 125 mm Fotpedal dörröppnare |
| Varumärke | Hoshizaki |
| Garanti period | 5 år |
| Ursprungsland | Indien |
| Titel | KYLSKÅP MED GLASSDÖRR |
| Inkluderad | 4 vita trådhyllor (483.8x 433 mm) + 1 bottenhylla |
| Utrustad med | Högerhängd vändbar dörr, lås, 5 vita trådhyllor. |
| Bredd | 595 mm |
| Bredd (packad) | 614 mm |
| Djup | 667 mm |
| Djup (packad) | 720 mm |
| Höjd | 1776 mm |
| Höjd inklusive ben (minimum) | 1876 mm |
| Höjd inklusive ben (max) | 1906 mm |
| Höjd (packad) | 2037 mm |
| Volym (förpackad) | 0.377 m³ |
| Elförbrukning | 670 kWh/year |
| Energieeffektivitetsklass | D |
| Standard för energieffektivitetsklassen | ISO 22041-2019 |
| Energieffektivitetsindex (EEI) | 64.1 EEI |
| Antal hyllor | 5 |
| Maximalt antal hyllor | 26 |
| Hyllstorlek | Hylla 483,8 x 433 mm |
| Temperaturområde | +1/+12°C |
| Klimaklass | 4 |
| Anslutningseffekt | 130 W |
| Utsida | Vitlackerad |
| Interiör | Vitlackerat |
| Bruttovikt | 99 kg |
| Isolering tjocklek | 52 mm |
| Isoleringstyp | Polyuretan |
| Ben / Hjul | H = 100-130 mm (L) |
| Nettovolym | 265 l |
| Nettovikt | 89 kg |
| Elektrisk anslutning | 230V, 50Hz |
| Ljudnivå | 39.8 dB |
| Volym, brutto | 343 l |
| Kylsystem | Inbyggt kylsystem |
| Dörtyp | Glasdörr |
| Kylkapacitet | 122 |
| CO2-ekvivalent | 0.144 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Kylmedel | 0.048 kg |
| Kylmedietyp | R600a |
| SKU | 164421010 |
| Tillbehör | Artikelnummer |
| Ben, rostfritt stål, (4 st.) H =100-135 mm (L1) | 1129663 |
| Ben, rostfritt stål, (4 st.) H =135-200 mm (L2) | 1129664 |
| Hjulset, (4 st) (H = 125 mm) | 1129665 |
| Vit trådhylla (484 x 433 mm) | 1519898 |
| Vit botten trådhylla (484 x 300 mm) | 1519899 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereKlicka här för att