Premier K 2 A 3D 3D L E 2-Section Refrigerated Counter
211000044100
Czytaj więcej
PREMIER counters and cabinets are designed to recover the inside temperature rapidly after each door opening and defrosting.
SEAMLESS KITCHEN DESIGN
Thanks to the smart front venting design, no air flow is required to the underneath, sides, or back of the unit. This allows seamless integration into your kitchen design
EASY MAINTENANCE
The compartmentalized cooling unit is extractable for easy maintenance.
HYGIENE & COOLING EFFICIENCY
The wide magnetic gaskets are removable for easy cleaning. The triple insulation area provides an effective seal, reducing escaping cold air for maximum efficiency.
ERGONOMIC DESIGN
PREMIER counters strike with ergonomic design features, such as anti-tilt shelves, drawers with pull-out stops, extra-long drawer telescopic rails, and full-length handles.
VAST VARIETY
With PREMIER counters you can choose the workplace that fits into your individual kitchen routine. Select from a wide counter portfolio with different combinations of worktops, doors, drawers, legs /castors/electric elevation, temperature ranges, and accessories.
MORE FEATURES:
Soft Closing Drawer (optional)
Different worktop options & insulation board
Increased body height of 750mm
Possibility to extend the height of castors by 50 mm with Castor Extension Kit (optional accessory)
| Specyfikacja | Value |
| Numer Artykułu | 211000033100 |
| Nazwa modelu | Premier K 2 A 2D 2D L E |
| Marka | Hoshizaki |
| Okres gwarancji | 6 lat na części zamienne i robociznę |
| KRAJ POCHODZENIA | Turcja |
| Tytuł | 2-Section Refrigerated Counter |
| AKCESORIA W KOMPLECIE | Niedostępne |
| Wyposażony w | Stainless steel solid top, 2 drawer sections each with 2 x 1/2 drawers |
| Zwróć uwagę | Please observe text (Luc) |
| Szerokość | 1314 mm |
| Szerokość (w opakowaniu) | 1340 mm |
| Głębokość | 700 mm |
| Głębokość (w opakowaniu) | 730 mm |
| Wysokość | 754.2 mm |
| Wysokość (w opakowaniu) | 1081 mm |
| Objętość (w opakowaniu) | 1.0574 m³ |
| Zużycie energii | 390 kWh/year |
| Klasa energooszczędności | A |
| Standardowa klasa energooszczędności | ISO 22041: 2019 |
| Indeks efektywności energetycznej (EEI) | 17.42 EEI |
| Rozmiar blachy GN | 1/1 GN |
| Klasa klimatyczna | 5 |
| Obciążenie przyłącza | 115 W |
| OBUDOWA | Stal nierdzewna AISI 304 |
| Wnętrze | Stal nierdzewna AISI 304 |
| Waga brutto | 125 kg |
| Waga netto | 113 kg |
| Grubość izolacji | 60 mm |
| Rodzaj izolacji | Polyurethane |
| Nóżki / Kółka | H = 130-180 mm (L) |
| Objętość powierzchni netto | 176 l |
| Ilość sekcji | 2 sections |
| Zasilanie | 230V, 50Hz |
| Poziom głośności | 43 dB |
| Zakres temperatur | +2/+12°C |
| Objętość, brutto | 301 l |
| Objętość, netto | 176 l |
| Opcje blatu | Flat worktop A |
| System chłodzenia | Built-in cooling system |
| Konfiguracja drzwi/szuflady | Models with 2/2 drawer section |
| Wydajność chłodzenia | 206 |
| Ekwiwalent CO2 | 0.21 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Czynnik chłodniczy | 0.07 kg |
| Rodzaj czynnika chłodniczego | R600a |
| Model | 3 |
| SKU | 211000033100 |
| Nazwa akcesorium | Numer przedmiotu |
| Zestaw kółek 150 mm (2 x z hamulcem i 2 x bez hamulca) | 760660011 |
| Zestaw kółek 200 mm (2 x z hamulcem i 2 x bez hamulca) | 760660012 |
| Zestaw kółek 125 mm (2 x z hamulcem i 2 x bez hamulca) | 760660022 |
| Zestaw nóg 130–180 mm | 760660118 |
| Zestaw nóg 125–200 mm | 760660119 |
| Zestaw przedłużający do kółek (zwiększa wysokość kółek o 50 mm) | 760660453 |
| Sekcja drzwiowa | 760660482 |
| Sekcja szufladowa z 2 szufladami 1/2 | 760660483 |
| Sekcja szufladowa z 3 szufladami 1/3 | 760660484 |
| Zestaw do montażu cichych domykaczy do szuflad. Zamówienia należy składać dla każdej szuflady (do modernizacji). | 760660549 |
| Płaski blat roboczy PREMIER 270 | 760660580 |
| Płaski blat roboczy z 50 mm osłoną przeciwbryzgową PREMIER 270 | 760660583 |
| Płaski blat roboczy z 100 mm osłoną przeciwbryzgową PREMIER 270 | 760660584 |
| Zestaw nóg 100–150 mm | 760660700 |
211000044100
Czytaj więcej
211000012100
Czytaj więcej
Upewnij się, że masz login do naszego portalu partnerskiego. Tutaj można znaleźć.......
Register hereKliknij tutaj, aby