PREMIER TK150 CO2 1N BK NF PREMIER Enkelt modul TK150 CO2 1N NF
5LMA6GQRH-N1ALBC
Les mer
The HOSHIZAKI SBU20HTU is a Blast chiller, Stand-alone.
The HOSHIZAKI SBU series has been designed to cover all regulations around the perfectly hygienic transition from cooking to chilling your valuable produce.
External equipment
Top positioned digital control panel.
Right hand hinged reversible door
Height adjustable legs from 75 to 108 mm.
Defrost drip tray on outer base
Internal equipment
Core probe
Removable wire rack for 1/1 GN
Max. Number of trays: 5
Removable magnetic door gasket
Food Safe
Food items are handled in full compliance with the HACCP guidelines.
Automatic shift to ‘storage mode’ after the chilling/freezing process.
If a power failure occurs or when a temperature limit is exceeded this will activate a visual alarm (HACCP alarms).
The hinged fan cover panel provides access to the evaporator and fan during cleaning.
Versatility
Offers different operational modes: Time-controlled or controlled by the core probe (temperature).
| Spesifikasjon | Value |
| Varenummer | 965780521 |
| Modellnavn | SBU20HTU |
| Tittel | Blast chiller, Stand-alone |
| Bredde (pakket) | 745 mm |
| Bredde innvendig | 625 mm |
| Dybde (pakket) | 720 mm |
| Dybde innvendig | 600 mm |
| Høyde (pakket) | 900 mm |
| Høyde innvendig | 370 mm |
| Volum (pakket) | 0.4828 m³ |
| Maksimalt antall plater | 5 |
| Klimaklasse | 4 |
| Eksteriør | Rustfritt stål AISI 304 |
| Interiør | Rustfri stål AISI 304 |
| Bruttovekt | 111 kg |
| Nettovekt | 101 kg |
| Elektrisk tilkobling | 230V, 1N-/50 Hz |
| Kjølekapasitet | 20 |
| Frysekapasitet | 12 |
| CO2-ekvivalent | 2997 kg |
| Kjølemiddeltype | attOpt_R452a |
| SKU | 965780521 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereKlikk her for å