PREMIER KPS 120 SG Blåsekjøler/-fryser
975780544
Les mer
The HOSHIZAKI SBU20HLU is a Blast chiller, Built-in model without worktop.
The HOSHIZAKI SBU series has been designed to cover all regulations around the perfectly hygienic transition from cooking to chilling your valuable produce.
External equipment
Built-in model without worktop
Digital control panel
Right hand hinged reversible door
Height adjustable legs from 75 to 108 mm.
Defrost drip tray on outer base
Internal equipment
Core probe
Removable wire rack for 1/1 GN
Max. Number of trays: 5
Removable magnetic door gasket
Food Safe
Food items are handled in full compliance with the HACCP guidelines.
Automatic shift to ‘storage mode’ after the chilling process.
If a power failure occurs or when a temperature limit is exceeded this will activate a visual alarm (HACCP alarms).
The hinged fan cover panel provides access to the evaporator and fan during cleaning.
Versatility
Offers different operational modes: Time-controlled or controlled by the core probe (temperature).
| Spesifikasjon | Value |
| Varenummer | 965780523 |
| Modellnavn | SBU20HLU |
| Tittel | Blast chiller, Built-in model without worktop |
| Bredde (pakket) | 745 mm |
| Bredde innvendig | 625 mm |
| Dybde (pakket) | 700 mm |
| Dybde innvendig | 600 mm |
| Høyde (pakket) | 820 mm |
| Høyde innvendig | 370 mm |
| Volum (pakket) | 0.4276 m³ |
| Maksimalt antall plater | 5 |
| Klimaklasse | 4 |
| Eksteriør | Rustfritt stål AISI 304 |
| Interiør | Rustfri stål AISI 304 |
| Bruttovekt | 106 kg |
| Nettovekt | 96 kg |
| Elektrisk tilkobling | 230V, 1N-/50 Hz |
| Kjølekapasitet | 20 |
| Frysekapasitet | 12 |
| CO2-ekvivalent | 2997 kg |
| Kjølemiddeltype | attOpt_R452a |
| SKU | 965780523 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereKlikk her for å