DSM-13DE Isdispenser
L026
Les mer
This Hoshizaki DCM-120KE-HC (UK) is an ice/water dispenser producing up to 125 kg of high-quality servings of cubelet ice and/or water per 24 hours. Most commonly, Hoshizaki dispensers are used, where a quick, efficient, and food-safe serving of ice-water combinations is needed.
Get quote View spec sheetDispensers play a crucial role when business owners want to provide ice and/or water for self-service. The three steps of quality ice production, protected ice storage, as well as quick service of ice are all combined in one device – with the help of only one button your refreshment is ready in seconds.
With DCM DISPENSERS the user can select from these options:
• Cubelet ice only
• Cubelet ice and water
• Water only
| Spesifikasjon | Value |
| Varenummer | L032-C101 |
| Modellnavn | DCM-120KE-HC (UK) |
| Merke | Hoshizaki |
| Produktkonfigurasjon | Innebygd binge |
| Garanti periode | 2 år |
| Opprinnelsesland | Storbritannia |
| Tittel | Dispenser, Ice & Water |
| Bredde | 350 mm |
| Bredde (pakket) | 440 mm |
| Dybde | 585 mm |
| Dybde (pakket) | 655 mm |
| Høyde | 765 mm |
| Høyde inkludert ben (minimum) | 815 mm |
| Høyde inkludert ben (maksimum) | 830 mm |
| Høyde (pakket) | 1026 mm |
| Volum (pakket) | 0.2957 m³ |
| Dimensjoner ben | Inkludert ben på 50-65 mm |
| Strømforbruk | 0.4 kWh |
| Omgivelsestemperatur (maksimalt) | 40 °C |
| Omgivelsestemperatur (minimum) | 5 °C |
| Vannforsyningstrykk (maksimum) | 0.78MPa (7.8bar) |
| Vannforsyningstrykk (minimum) | 0.05MPa (0.5bar) |
| Vannforsyningstemperatur (maksimum) | 35 °C |
| Vannforsyningstemperatur (minimum) | 5 °C |
| Elektrisk kretsbryterbeskyttelse | 10 A |
| Utvendig | Rustfritt stål (sider, bakside), ABS-plast (front, topp, dryppbrett) |
| Bruttovekt | 65 kg |
| Varmeavgivelse (OT 32°C, VT 21°C) | 0.78 kW |
| Nettovekt | 56 kg |
| Elektrisk tilkobling | 1/220 - 240V/50Hz |
| Bingekapasitet | 4 kg |
| Kjølesystem | Luftkjølt |
| Isetype | Cubelet + vann |
| Isproduksjon | 125 |
| Vannforbruk - Luftkjølte ismaskiner | 0.125 |
| CO2-ekvivalent | 0.285 kg |
| Kjølemiddel | 0.095 kg |
| Kjølemiddeltype | R290 |
| SKU | L032-C101 |
| Tilbehør | Varenummer |
| 4HC-H Enkel | 9320-51 |
| 4HC-H Utskiftningspatron | 9655-11 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereKlikk her for å