| Specification | Value |
| Item number | 813939015 |
| Model name | CF 35 SG |
| Brand | Gram |
| Title | CHEST FREEZER |
| Width | 1050 mm |
| Depth | 730 mm |
| Height | 865 mm |
| Connection load | 102 kW |
| Interior | White |
| Gross weight | 58 kg |
| Net weight | 58 kg |
| Power supply | 230V, 50 Hz |
| Temperature range | -22/-14°C |
| Volume, gross | 347 l |
| Volume, net | 331 l |
| SKU | 813939015 |
813939015
CF 35 SG CHEST FREEZER
Low Energy Chest Freezer Equipped with lift up stainless lid, handle and lock, defrost water drain complete with 2 wire baskets.
Temperature range -22 / -14°C
Volume Gross:226 Ltr
Dimensions including handle & hinges: 1055 x 730 x 865 mm
Exterior / Interior: White hammered alu
Castors
Get quote View spec sheetSpecifications
Documentation
| Documentation | |
| Instruction manual | Download |