Baker M 625 DR Frigorifero
142620010
Leggi di piú
KEEPING IN THE COLD
Wide magnetic and removable gaskets with triple insulation areaensure effective sealing and reduce escaping cold air.
CIRCULATION SYSTEM
Thanks to the full-length air duct, the cabinets maintain correct and consistently stable temperatures at all times.
CONTROLS WITH ALARM SYSTEM
The Hoshizaki BAKER control units are equipped with safety system with various alarm signals and emergency programs, which provides high operational safety and makes the cabinets suitable for a wide array of application possibilities.
| Specifiche | Value |
| Codice articolo | 969518306 |
| Modello | BAKER SF 950 PLUS CCG L2 25B |
| Marchio | Gram |
| Periodo di garanzia | 5 anni di garanzia su parti di ricambio & manodopera |
| Larghezza | 820 mm |
| Profonditá | 1066 mm |
| Altezza inclusa le gambe (minimo) | 2255 mm |
| Altezza inclusi le gambe (massimo) | 2320 mm |
| Product availability | -- Non disponibile |
| Classe climatica | 5 |
| Rivestimento esterno | Acciaio Inox |
| Rivestimento interno | Acciaio Inox |
| Peso lordo | 186 kg |
| Spessore isolamento | 70 mm |
| Tipologia isolamento | Cyclopentane |
| Piedini / Rotelle | H = 125-200 mm (L) |
| Peso netto | 186 kg |
| Alimentazione | 230V, 50Hz |
| Livello rumorositá | 51.2 dB |
| Intervallo di temperatura | -30/+10°C |
| Volume lordo | 949 l |
| Tipologia porta | Solid Door |
| Capacitá di refrigerazione | 1894 |
| Refrigerante | 1.268 kg |
| Tipologia refrigerante | R290 |
| SKU | 969518306 |
| Nome accessorio | Codice articolo |
| Supporti per ripiano (746 mm) 12 mm (2 pezzi) | 818805005 |
| Supporti per ripiano (746 mm) 40 mm (2 pezzi) | 818805006 |
| Guide a muro per teglie 530×650 | 818805016 |
| Guide a muro per teglie 500×800 | 818805019 |
| Ripiano in acciaio inox (602×785) esclusi supporti | 818809914 |
| Ruote (4 pezzi) H=125 mm (C2) | 818899905 |
| Piedini, acciaio inox (4 pezzi), H=135/200 mm (L2) | 818899926 |
| Piedini, acciaio inox (4 pezzi), H=100/130 mm (L1) | 818899928 |
| Ruote (4 pezzi) H=110 mm (C1) | 818899933 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereClicca qui per