Baker M 625 DR Frigorifero
142620010
Leggi di piú
Equipped with right-hand reversible door with lock, automatic door closing; easily replaceable door gasket (no tools required); 2-lamp halogen lighting; Tray size 46 x 61 cm; Electronic controls with safety function for optimum protection of the goods; Can be used as: • Quick chiller/freezer • Storage freezer • Storage refrigerator • Thawing cabinet complying with HACCP Quick freeze - Raw dough: ISO-packs 25 mm, 18 kg from +25°C to -18°C in 120 min Quick chill - Raw dough: ISO-packs 25 mm, 53 kg from +25°C to +3°C in 90 min
Richiedi un preventivo Visualizza la scheda tecnicaKEEPING IN THE COLD
Wide magnetic and removable gaskets with triple insulation areaensure effective sealing and reduce escaping cold air.
CIRCULATION SYSTEM
Thanks to the full-length air duct, the cabinets maintain correct and consistently stable temperatures at all times.
CONTROLS WITH ALARM SYSTEM
The Hoshizaki BAKER control units are equipped with safety system with various alarm signals and emergency programs, which provides high operational safety and makes the cabinets suitable for a wide array of application possibilities.
| Specifiche | Value |
| Codice articolo | 969511027 |
| Modello | BAKER SF 950 CCG L2 25A |
| Marchio | Gram |
| Periodo di garanzia | 5 anni di garanzia su parti di ricambio & manodopera |
| Equipaggiato con | Right hand hinged reversible door, automatic door closing, pedal door opener, 25 sets of adjustable trayslides, can be supplied for plates size 46x61 cm |
| Larghezza | 820 mm |
| Profonditá | 1065 mm |
| Altezza inclusa le gambe (minimo) | 2205 mm |
| Altezza inclusi le gambe (massimo) | 2270 mm |
| Product availability | -- Non disponibile |
| Rivestimento esterno | Acciaio Inox |
| Rivestimento interno | Acciaio Inox |
| Peso lordo | 186 kg |
| Spessore isolamento | 70 mm |
| Tipologia isolamento | Cyclopentane |
| Piedini / Rotelle | H = 125-200 mm (L) |
| Peso netto | 186 kg |
| Alimentazione | 230V, 50Hz |
| Livello rumorositá | 48.9 dB |
| Intervallo di temperatura | -30/+10°C |
| Volume lordo | 949 l |
| Tipologia porta | Solid Door |
| Capacitá di refrigerazione | 1660 |
| Equivalente CO2 | 1.38 kg |
| Refrigerante | 0.46 kg |
| Tipologia refrigerante | R290 |
| SKU | 969511027 |
| Nome accessorio | Codice articolo |
| Supporti per ripiano (746 mm) 12 mm (2 pezzi) | 818805005 |
| Supporti per ripiano (746 mm) 40 mm (2 pezzi) | 818805006 |
| Guide a muro per teglie 530×650 | 818805016 |
| Guide a muro per teglie 500×800 | 818805019 |
| Ripiano in acciaio inox (602×785) esclusi supporti | 818809914 |
| Ruote (4 pezzi) H=125 mm (C2) | 818899905 |
| Piedini, acciaio inox (4 pezzi), H=135/200 mm (L2) | 818899926 |
| Piedini, acciaio inox (4 pezzi), H=100/130 mm (L1) | 818899928 |
| Ruote (4 pezzi) H=110 mm (C1) | 818899933 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereClicca qui per