Baker M 625 DR Frigorifero
142620010
Leggi di piú
Equipped with right-hand hinged door with lock; Pedal door opener with overload protection; Finished in stainless steel; Easily replaceable door gasket (no tools required); Tray size 60 x 80 cm and 60 x 40 cm; LED lighting; Dry cooling and thawing function • Height: 2205 mm • Volume, gross: 949 ltr. • Exterior/Interior: Stainless/Stainless
Richiedi un preventivo Visualizza la scheda tecnicaKEEPING IN THE COLD
Wide magnetic and removable gaskets with triple insulation areaensure effective sealing and reduce escaping cold air.
CIRCULATION SYSTEM
Thanks to the full-length air duct, the cabinets maintain correct and consistently stable temperatures at all times.
CONTROLS WITH ALARM SYSTEM
The Hoshizaki BAKER control units are equipped with safety system with various alarm signals and emergency programs, which provides high operational safety and makes the cabinets suitable for a wide array of application possibilities.
| Specifiche | Value |
| Codice articolo | 969501028 |
| Modello | BAKER M 950 LCH L2 25B |
| Marchio | Gram |
| Periodo di garanzia | 5 anni di garanzia su parti di ricambio & manodopera |
| Equipaggiato con | Right hand hinged reversible door with lock, automatic door closing, pedal door opener, 25 pairs of adjustable supports included (60 x 80 cm), drycooling, rapid thaw |
| Larghezza | 820 mm |
| Profonditá | 1065 mm |
| Altezza | 2205 mm |
| Classe di efficienza energetica | C |
| Product availability | -- Non disponibile |
| Classe climatica | 5 |
| Rivestimento esterno | Bianco |
| Rivestimento interno | Acciaio Inox |
| Peso lordo | 186 kg |
| Spessore isolamento | 70 mm |
| Tipologia isolamento | Cyclopentane |
| Piedini / Rotelle | H = 125-200 mm (L) |
| Volume netto | 660 l |
| Peso netto | 186 kg |
| Alimentazione | 230V, 50Hz |
| Intervallo di temperatura | -5/+12°C |
| Volume lordo | 949 l |
| Tipologia porta | Solid Door |
| Capacitá di refrigerazione | 487 |
| Equivalente CO2 | 0.435 kg |
| Refrigerante | 0.145 kg |
| Tipologia refrigerante | R134a |
| SKU | 969501028 |
| Nome accessorio | Codice articolo |
| Supporti per ripiano (746 mm) 12 mm (2 pezzi) | 818805005 |
| Supporti per ripiano (746 mm) 40 mm (2 pezzi) | 818805006 |
| Guide a muro per teglie 530×650 | 818805016 |
| Guide a muro per teglie 500×800 | 818805019 |
| Ripiano in acciaio inox (602×785) esclusi supporti | 818809914 |
| Ruote (4 pezzi) H=125 mm (C2) | 818899905 |
| Piedini, acciaio inox (4 pezzi), H=135/200 mm (L2) | 818899926 |
| Piedini, acciaio inox (4 pezzi), H=100/130 mm (L1) | 818899928 |
| Ruote (4 pezzi) H=110 mm (C1) | 818899933 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereClicca qui per