Baker M 625 DR Frigorifero
142620010
Leggi di piú
Equipped with: Stainless steel solid top, 3 door sections each with 9 sets of adjustable trayslides (60x40 cm). Height: 885/950 mm Volume, gross 865 ltr. Exterior/Interior: Stainless/Stainless
Richiedi un preventivo Visualizza la scheda tecnicaKEEPING IN THE COLD
Wide magnetic and removable gaskets with triple insulation areaensure effective sealing and reduce escaping cold air.
CIRCULATION SYSTEM
Thanks to the full-length air duct, the cabinets maintain correct and consistently stable temperatures at all times.
CONTROLS WITH ALARM SYSTEM
The Hoshizaki BAKER control units are equipped with safety system with various alarm signals and emergency programs, which provides high operational safety and makes the cabinets suitable for a wide array of application possibilities.
| Specifiche | Value |
| Codice articolo | 862411694 |
| Modello | BAKER M 2408 CBG A DLB DLB DRB C1 U |
| Marchio | Gram |
| Periodo di garanzia | 5 anni di garanzia su parti di ricambio & manodopera |
| Equipaggiato con | Stainless steel solid top, 3 door sections each with 9 pairs of adjustable supports (60 x 40 cm) |
| Larghezza | 2340 mm |
| Profonditá | 819 mm |
| Altezza | 877 mm |
| Classe di efficienza energetica | D |
| Product availability | -- Non disponibile |
| Classe climatica | 5 |
| Rivestimento esterno | Acciaio Inox |
| Rivestimento interno | Acciaio Inox |
| Peso lordo | 212 kg |
| Spessore isolamento | 50 mm |
| Tipologia isolamento | Cyclopentane |
| Volume netto | 446 l |
| Peso netto | 212 kg |
| Alimentazione | 230V, 50Hz |
| Intervallo di temperatura | -5/+12°C |
| Volume lordo | 865 l |
| Tipologia porta | Solid Door |
| Capacitá di refrigerazione | 386 |
| Equivalente CO2 | 0.23 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Refrigerante | 0.07 kg |
| Tipologia refrigerante | R290 |
| SKU | 862411694 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereClicca qui per