Baker M 950 L DR Frigorifero
142951010
Leggi di piú
KEEPING IN THE COLD
Wide magnetic and removable gaskets with triple insulation areaensure effective sealing and reduce escaping cold air.
CIRCULATION SYSTEM
Thanks to the full-length air duct, the cabinets maintain correct and consistently stable temperatures at all times.
CONTROLS WITH ALARM SYSTEM
The Hoshizaki BAKER control units are equipped with safety system with various alarm signals and emergency programs, which provides high operational safety and makes the cabinets suitable for a wide array of application possibilities.
| Specifiche | Value |
| Codice articolo | 961401012 |
| Modello | BAKER M 140 CCG L2 50A |
| Periodo di garanzia | 5 anni di garanzia su parti di ricambio & manodopera |
| Equipaggiato con | Equipped with right and left hand hinged door with lock, self closing doors and pedal door openers, LED light, drycooling and controlled rapid thaw, 50 pairs of adjustable trayslides, legs. |
| Larghezza | 1400 mm |
| Profonditá | 905 mm |
| Altezza | 2125 mm |
| Classe di efficienza energetica | B |
| Classe climatica | 5 |
| Rivestimento esterno | Acciaio Inox |
| Rivestimento interno | Acciaio Inox |
| Peso lordo | 220 kg |
| Peso netto | 220 kg |
| Spessore isolamento | 70 mm |
| Tipologia isolamento | Cyclopentane |
| Piedini / Rotelle | H = 125-200 mm (L) |
| Volume netto | 801 l |
| Alimentazione | 230V, 50Hz |
| Livello rumorositá | 42.8 dB |
| Intervallo di temperatura | -5/+12°C |
| Volume lordo | 1359 l |
| Tipologia porta | Double Door |
| Capacitá di refrigerazione | 560 |
| Equivalente CO2 | 0.45 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Refrigerante | 0.149 kg |
| Tipologia refrigerante | R290 |
| SKU | 961401012 |
142951010
Leggi di piú
142551010
Leggi di piú
142620010
Leggi di piú
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereClicca qui per