Baker M 625 DR Frigorifero
142620010
Leggi di piú
KEEPING IN THE COLD
Wide magnetic and removable gaskets with triple insulation areaensure effective sealing and reduce escaping cold air.
CIRCULATION SYSTEM
Thanks to the full-length air duct, the cabinets maintain correct and consistently stable temperatures at all times.
CONTROLS WITH ALARM SYSTEM
The Hoshizaki BAKER control units are equipped with safety system with various alarm signals and emergency programs, which provides high operational safety and makes the cabinets suitable for a wide array of application possibilities.
| Specifiche | Value |
| Codice articolo | 960700288 |
| Modello | BAKER F 70 LCG L2 25B |
| Marchio | Gram |
| Periodo di garanzia | 5 anni di garanzia su parti di ricambio & manodopera |
| Equipaggiato con | Right hand hinged reversible door with lock, automatic door closing and pedal door opener, 25 pairs of adjustable trayslides (46x61 cm). LED light |
| Larghezza | 700 mm |
| Profonditá | 905 mm |
| Altezza | 2125 mm |
| Classe di efficienza energetica | C |
| Product availability | -- Non disponibile |
| Rivestimento esterno | Bianco |
| Rivestimento interno | Acciaio Inox |
| Peso lordo | 136 kg |
| Spessore isolamento | 70 mm |
| Tipologia isolamento | Cyclopentane |
| Piedini / Rotelle | H = 125-200 mm (L) |
| Volume netto | 383 l |
| Peso netto | 136 kg |
| Alimentazione | 230V, 50Hz |
| Livello rumorositá | 47.3 dB |
| Intervallo di temperatura | -25/-5°C |
| Volume lordo | 610 l |
| Tipologia porta | Solid Door |
| Capacitá di refrigerazione | 490 |
| Equivalente CO2 | 0.246 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Refrigerante | 0.082 kg |
| Tipologia refrigerante | R290 |
| SKU | 960700288 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereClicca qui per