IM-65PE-E-Q Kugle-isterningmaskine med indbygget magasin
M113-D312
Læs mere
KM-140C-HC-W bruger kølemiddel R290.
Unik teknologi
Den dobbeltsidige fordamper i alle KM -maskiner er lavet af rustfrit stål – det bedste materiale til forbedret levetid, fødevaresikkerhed og rengøring uden at beskadige maskinen. Takket være den afrundede, men alligevel kantede form, klipper Hoshizaki Crescent Ice ikke inde i iskisten. Derfor betragtes det som den perfekte isform til flaskekølere, så du nemt kan placere flasker inde i isen. Isen kan bruges til afkøling af drikkevarer, friske råvarer og flaskekøling samt madlavning.
Bekvemmelighed
Med altid fokus på betjeningsvenlighed og fødevaresikkerhed er luftfiltrene let tilgængelige forfra til rutinemæssig rengøring. Med indsugning og udstrømning placeret foran, er KM ideel til indbyggede installationsmuligheder. “
Smart design
Ligesom alle andre Hoshizaki-isproducenter er KM-140C-HC-W designet til at holde og leveres med smarte designudstyr såsom den dobbeltsidede fordamper i rustfrit stål, der er unik i branchen, producerer mere is pr. Cyklus med lavere energiforbrug og modstandsdygtighed over for afkalkning af syrer.
Plug & Play
Det smarte plug-and-play-design garanterer en nem og hurtig opsætning.
Perfekt pasform
Med udvendige dimensioner B x D x H på 630 x 719 x 1194 mm er KM-140C-HC-W kompakt og passer perfekt til små rum.
| Specifikation | Value |
| Varenummer | F178-C241 |
| Modelnavn | KM-140C-HC-W |
| Tilbehør | 4HC-H vandfilteranlæg, UV-LED enhed til sterilisering af vandtanken |
| Udvidet spec sheet godkendt | 1 |
| Ismaskinetype | Halvmåne isterningmaskine |
| Mærke | Hoshizaki |
| Produktkonfiguration | Med indbygget magasin |
| Garantiperiode | 2 år |
| Oprindelsesland | Kina |
| Titel | Halvmåneis isterningmaskine med indbygget magasin |
| Inkluderet | Ben, Is-skovl |
| Tilhørende vandfilter | 4HC-H Enkelt, 4HC-H udskiftningspatron |
| Bredde | 630 mm |
| Bredde (pakket) | 725 mm |
| Dybde | 719 mm |
| Dybde (pakket) | 825 mm |
| Højde | 1194 mm |
| Højde (pakket) | 1357 mm |
| Volumen (pakket) | 0.812 m³ |
| Dimensioner ben | For ben 139-162 mm ekstra |
| Elforbrug | 0.564 kW |
| Omgivelsestemperatur (maksimum) | 38 °C |
| Omgivelsestemperatur (minimum) | 7 °C |
| Spændingsområde (Nominel spænding) | ±6% |
| Vandforsyningstryk (maksimum) | 0.8MPa (8bar) |
| Vandforsyningstryk (minimum) | 0.07MPa (0.7bar) |
| Vandforsyningstemperatur (maksimum) | 32 °C |
| Vandleveringstemperatur (minimum) | 7 °C |
| Funktioner | Fuldt automatisk rengøring |
| Elektrisk kredsløbsafbryderbeskyttelse | 5 A |
| Udvendig | Rustfrit stål AISI 441, galvaniseret stål (Bagside), plast (gitter) |
| Bruttovægt | 83 kg |
| Varmeafgivelse (OT 32°C, VT 21°C) | 1.45 kW |
| Nettovægt | 71 kg |
| Eltilslutning | 1/220 - 240V/50Hz |
| Magasinkapacitet | 47 kg |
| Kølesystem | Luftkølet |
| Istype | Halvmåne |
| Isproduktion | 138 |
| Vandforbrug - Luftkølede ismaskiner | 0.45 |
| CO2 ækvivalent | 0.33 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Kølemiddel | 0.11 kg |
| Kølemiddeltype | R290 |
| SKU | F178-C241 |
| Tilbehør | Varenummer |
| 4HC-H Enkelt | 9320-51 |
| 4HC-H Udskiftningspatron | 9655-11 |
| ACK-40A: Rensesæt til fuldautomatisk kemisk rensefunktion | F174-C101 |
| ACK-60A: Rensesæt til fuldautomatisk kemisk rensefunktion | F174-C102 |
| ACK-80A: Rensesæt til fuldautomatisk kemisk rensefunktion | F174-C103 |
| ACK-130A: Rensesæt til fuldautomatisk kemisk rensefunktion | F174-C104 |
| UVL-25 A: UV-LED enhed til sterilisering af vandtanken | F174-C201 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereKlik her for at