Baker GA 550 L DR BAGERI KØLE/FRYSE/RASKESKAB
146551010
Læs mere
BEVARER KVALITETEN
Både oppbevarings- og prosesskap leveres med innebygde funksjoner som bevarer kvaliteten til bakeriproduktene dine til enhver tid.
LAVE DRIFTSKOSTNADER
Den energieffektive kjøleteknikken som er benyttet i dette brede utvalget av oppbevaringsskap kan hjelpe til med å redusere de daglige driftskostnadene.
INNEBYGD SIKKERHET
Styring utstyrt med sikkerhetsfunksjoner: Døralarm, alarmer for høy temperatur eller når kondensatorfilteret trenger å rengjøres for å unngå overoppheting. Styringen er perfekt beskyttet mot vannsprut bak toppanelet.
MULTI-FUNKSJONELL
SF kan brukes som hurtigkjøle-/fryseskap, oppbevaringsfryser, oppbevaringskjøleskap, opptiningsskap. Det er utstyrt med en tørrkjølefunksjon. GA kan ut fra behov også brukes kontinuerlig som fryser, kjøleskap eller heveskap
DESIGNET FOR BAKERE:
BAKER-serien har funksjoner, spesielt utviklet for kravene til bakeribedrifter. Skapet oppfyller standard størrelser på bakerbrettet, og bæreskinnene kan plasseres individuelt.
| Specifikation | Value |
| Varenummer | 146551010 |
| Modelnavn | Baker GA 550 L DR |
| Tilbehør | Ben (sæt), 130-180 mm Hjul (sæt), Ø100 mm Trådhylde, grå 1/1 EN med bagkant Trådhylde, rustfrit stål 1/1 EN med bagkant Trådhylde, rustfrit stål 1/1 EN med bagkant (4 stk) Bæreskinne (1 sæt m/2 skinner) Masternøgle |
| Udvidet spec sheet godkendt | 1 |
| Mærke | Hoshizaki |
| Garantiperiode | 6 år |
| Oprindelsesland | Tyrkiet |
| Titel | BAGERI KØLE/FRYSE/RASKESKAB |
| Inkluderet | 25 sæt bæreskinner til bageriplader |
| Udstyret med | Højrehængt vendbar dør med lås, fodpedal døråbner med sikring mod overbelastning, 25 sæt flytbare bæreskinner (40 x 60 cm), LED lys. |
| Bredde | 610 mm |
| Bredde (pakket) | 700 mm |
| Dybde | 895 mm |
| Dybde (pakket) | 980 mm |
| Højde | 1950 mm |
| Højde inklusive ben (minimum) | 2080 mm |
| Højde inklusive ben (maksimum) | 2130 mm |
| Højde (pakket) | 2270 mm |
| Volumen (pakket) | 1.56 m³ |
| Bageripladestørrelse (mm) | 400 x 600 |
| Maksimal antal plader | 50 |
| Klimaklasse | 5 |
| Tilslutningseffekt | 1400 W |
| Udvendig | Rustfrit stål AISI 304 |
| Indvendig | Rustfrit stål AISI 304 |
| Bruttovægt | 140 kg |
| Isoleringstykkelse | 80 mm |
| Isoleringstype | Polyurethan |
| Ben / Hjul | H = 130-180 mm (L) |
| Nettovægt | 124 kg |
| Eltilslutning | 230V, 50Hz |
| Temperaturinterval | -25/+40°C |
| Volumen, brutto | 480 l |
| Kølesystem | Indbygget kølesystem |
| Kølekapacitet | 491 |
| CO2 ækvivalent | 0.39 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Kølemiddel | 0.13 kg |
| Kølemiddeltype | R290 |
| Pricelist notification (short) | Modeller med RU1 ventil forberedt til ekstern køleanlæg er kompatible med flg. kølemidler: R448A, R449A, R452A. Derudover tilbydes CO2-modeller, dvs. modeller forberedt til ekstern køleanlæg, som er kompatibel med kølemiddel R744 (CO2). Leveringstid fra ordremodtagelse ca. 8 uger. Pris oplyses på forespørgsel. |
| Pricelist notification (long) | Modeller forberedt til ekstern kompressor kommer snart |
| SKU | 146551010 |
| Tilbehør | Varenummer |
| Hjul (sæt), H = 125 mm | 760660022 |
| Ben (sæt), H = 130-180 mm | 760660118 |
| Masternøgle | 760660430 |
| Trådhylde grå PE belagt, med bagkant, 1/1 EN dyb, ekskl. bæreskinner | 760660431 |
| Trådhylde (Rustfrit stål) med bagkant, 1/1 EN dyb | 760660440 |
| Trådhyldesæt (Rustfrit stål) (4 stk.) med bagkant, 1/1 EN dyb, ekskl. bæreskinner | 760660446 |
| Bæreskinne (1 sæt m/2 skinner), for BAKER GA/SF 550 | 760660589 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereKlik her for at