PREMIER BCF RI M 300 CO2 1N DL BK NSF Schockkühler/-froster – Einfahrgerät (zerlegt, in Paneelbauweise) für externes CO₂‑Kältesystem
5BMA8DQRH-F2A3QC
Lesen Sie mehr
CONNECTED KITCHEN MANAGEMENT
Wi-Fi connectivity and an Ethernet port allow the system to connect with modern kitchen monitoring platforms and enable easy access to operational data.
FOOD SAFETY COMPLIANCE
Integrated HACCP data collection supports documentation of chilling processes and helps operators maintain clear food safety records.
HYGIENIC DESIGN
The interior and exterior are made of stainless steel, designed to withstand the conditions of a heavy-duty kitchen environment and professional cleaning routines.
PRACTICAL EVERYDAY CONVENIENCE (Unibody / Made-In-Panel Blast Chillers/Freezers)
An external condensate drain tube simplifies installation and maintenance. A right-hand hinged door (left-hand hinged door optional) provides additional flexibility when planning kitchen layouts.
DESIGNED FOR SEAMLESS INTEGRATION (Technical Kits TK)
| Spezifikation | Value |
| Artikelnummer | 5BMA8DQRH-F3A3QC |
| Modellname | PREMIER BCF RI M 450 CO2 1N DL BK NSF |
| Marke | Hoshizaki |
| Garantiezeit | 1 Jahr Garantie auf Teile und Lohn |
| Herkunftsland | Italien |
| Titel | Schockkühler/-froster - Einfahrgerät (zerlegt, in Paneelbauweise) für externes CO₂‑Kältesystem |
| Ausgestattet mit | Cabinet with floor, ramp, controller, heated core probe, USB-port, wi-fi connection, Ethernet port, lock closure, external condensate drain tube |
| Bitte beachten | Zerlegte Anlieferung auf Palette |
| Breite | 1500 mm |
| Breite (verpackt) | 1050 mm |
| Width (packed, second package) | 1570 mm |
| Breite innen | 800 mm |
| Tiefe | 3650 mm |
| Tiefe (verpackt) | 2270 mm |
| Depth (packed, second package) | 2250 mm |
| Tiefe innen | 3300 mm |
| Höhe | 2395 mm |
| Höhe (verpackt) | 560 mm |
| Height (packed, second package) | 1800 mm |
| Höhe innen | 1850 mm |
| Volumen (verpackt) | 10.4 m³ |
| Benötigte Kälteleistung | 55000 W |
| Temperaturbereich | -40/+40°C |
| Klimaklasse | 5 |
| Kompatibel mit | Rollwagen 6 x GN1/1, 3 x GN2/1 oder 6 x EN60/40, 3 x EN60/80 |
| Anschlussleistung | 1636 W |
| Absicherung | 32 A |
| Außen | Edelstahl AISI 304 |
| Innenraum | Edelstahl AISI 304 |
| Bruttogewicht | 870 kg |
| Nettogewicht | 820 kg |
| Lichtes Türmaß (W x H) | 800 x 1850 mm |
| Isolierungstyp | Polyurethan |
| Elektrischer Anschluss | 380-420V/3N/50Hz |
| Kühlsystem | Zum Anschluss an externe Kühlung vorbereitet |
| Kühlleistung | 450 |
| Gefrierkapazität | 300 |
| GWP | 1 GWP |
| Kältemittel | 3 x 0,15 Kg |
| Kältemittelkompatibilität | R744 |
| SKU | 5BMA8DQRH-F3A3QC |
5BMA8DQRH-F2A3QC
Lesen Sie mehr
5BMA8DQRH-F1A3QC
Lesen Sie mehr
5BMA8DQRH-F4A3QC
Lesen Sie mehr
Haben Sie bereits ein Login zu unserem Partnerportal? Hier finden Sie weitere Informationen, Bilder und Dokumente.
Register hereKlicken Sie hier für