| Spezifikation | Value |
| Artikelnummer | 813939016 |
| Modellname | CF 35 SG UK |
| Marke | Snowflake |
| Titel | CHEST FREEZER |
| Breite | 1050 mm |
| Tiefe | 730 mm |
| Höhe | 900 mm |
| Energieverbrauch | 482 kWh |
| Energieeffizienzklasse | C |
| Anzahl der Drahtörbe | 2 |
| Product availability | -- Not available |
| Anschlussleistung | 102 kW |
| Innenraum | Aluminium |
| Bruttogewicht | 58 kg |
| Dämmstärkee | 60 mm |
| Isolierungstyp | Cyclopentan |
| Nettonutzinhalt | 279 l |
| Nettogewicht | 58 kg |
| Elektrischer Anschluss | 230V, 50 Hz |
| Geräuschniveau | 49 dB |
| Temperaturbereich | -22/-14°C |
| Volumen, brutto | 323 l |
| Volumen, netto | 279 l |
| GWP | 3 GWP |
| Kältemitteltyp | R600a |
| SKU | 813939016 |
813939016
CF 35 SG UK CHEST FREEZER
Hydro Carbon Chest Freezer equipped with lift up stainless lid, handle and lock, defrost water drain complete with 2 wire baskets.
Temperature range -22 / -14°c
Volume Gross: 323 Ltr
Dimensions including handle & hinges:1050 x 730 x 865 mm
Exterior / Interior: White / White
Alu Castors
Angebot anfordern Datenblatt