| Spezifikation | Value |
| Artikelnummer | 813959016 |
| Modellname | CF 53 SG UK |
| Marke | Snowflake |
| Titel | CHEST FREEZER |
| Breite | 1500 mm |
| Tiefe | 730 mm |
| Höhe | 900 mm |
| Energieverbrauch | 708 kWh |
| Energieeffizienzklasse | C |
| Anzahl der Drahtörbe | 3 |
| Product availability | -- Not available |
| Anschlussleistung | 211 kW |
| Innenraum | Aluminium |
| Bruttogewicht | 71 kg |
| Dämmstärkee | 60 mm |
| Isolierungstyp | Cyclopentan |
| Nettogewicht | 71 kg |
| Elektrischer Anschluss | 230V, 50 Hz |
| Geräuschniveau | 49 dB |
| Temperaturbereich | -22/-14°C |
| Volumen, brutto | 491 l |
| Volumen, netto | 426 l |
| GWP | 3 GWP |
| Kältemitteltyp | R600a |
| SKU | 813959016 |
813959016
CF 53 SG UK CHEST FREEZER
Hydro Carbon Chest Freezer equipped with lift up stainless lid, handle and lock, defrost water drain complete with 3 wire baskets.
Temperature range -22 / -14°c
Volume Gross: 527 Ltr
Dimensions including handle & hinges:1500 x 730 x 865 mm
Exterior / Interior: White / White
Alu
Castors