IM-65WPE-F-Q Ijsblokjesmachine met ingebouwde bunker, Bal ijs
M113-D115
Read more
This Hoshizaki KM-1601SWJ3 is a stackable Crescent Edge ice maker producing up to 663 kg of high-quality Crescent Edge Ice per 24 hours, meeting even the strictest hygiene requirements and suitable for all operational requirements and kitchen measurements.
The KM Edge range has an enlarged, bonded evaporator surface. Accelerating harvest cycles, the technology behind the KM Edge range will help you to increase your serving capacity instantly. More ice in less amount of time.
Get quote View spec sheet| Specification | Value |
| Artikelnummer | KM-1601SWJ3 |
| Modelnaam | KM-1601SWJ3 |
| Product availability | -- Not available |
| Type ijsmachine | Crescent Ijsmachine |
| Merk | Hoshizaki |
| Productconfiguratie | Separate bunke |
| Titel | Crescent Ice Maker, Stackable & Modular |
| Breedte | 1225 mm |
| Diepte | 697 mm |
| Hoogte | 695 mm |
| Elektrisch verbruik | 2.63 kW |
| Energie verbruik | 2.63 kWh |
| Uitwendig | RVS |
| Bruto gewicht | 143 kg |
| Netto gewicht | 125 kg |
| Voeding | 3/208 - 230V/60Hz |
| Koelsysteem | Watergekoeld |
| IJs type | Crescent |
| IJsproductie | 663 |
| Type koudemiddel | R404A |
| SKU | KM-1601SWJ3 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereClick here for