KM-140C-HC-W Crescent EDGE ijsmachine met ingebouwte opslagbunker
F178-C241
Read more
This Hoshizaki is a modular Crescent Edge ice maker producing up to 624 kg of high-quality Crescent Edge Ice per 24 hours, meeting even the strictest hygiene requirements and suitable for all operational requirements and kitchen measurements.
The KM Edge range has an enlarged, bonded evaporator surface. Accelerating harvest cycles, the technology behind the KM Edge range will help you to increase your serving capacity instantly. More ice in less amount of time.
Get quote View spec sheet| Specification | Value |
| Artikelnummer | KM-1305SAJ-E |
| Type ijsmachine | Crescent Ijsmachine |
| Merk | Hoshizaki |
| Productconfiguratie | Separate bunke |
| Titel | Crescent Ice Maker, Modular |
| Breedte | 1219 mm |
| Diepte | 695 mm |
| Hoogte | 695 mm |
| Elektrisch verbruik | 1.9 kW |
| Uitwendig | RVS |
| Bruto gewicht | 154 kg |
| Netto gewicht | 136 kg |
| Voeding | 1/220 - 240V/50Hz |
| Koelsysteem | Luchtgekoeld |
| IJs type | Crescent |
| IJsproductie | 624 |
| CO2-equivalent | 7452 kg |
| Type koudemiddel | R404A |
| SKU | KM-1305SAJ-E |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereClick here for