| Specification | Value |
| Artikelnummer | 969520411 |
| Modelnaam | BAKER GA 950 CCG L2 25A |
| Merk | Gram |
| Garantieperiode | 5 jaar |
| Titel | Blast Freezer /Retarder / Prover |
| Voorzien van | Right hand hinged reversible door, automatic door closing, pedal door opener, 25 sets of adjustable trayslides, can be supplied for plates size 46x61 cm |
| Breedte | 820 mm |
| Diepte | 1065 mm |
| Hoogte | 2315 mm |
| Temperatuurbereik | -25/+40°C |
| Uitwendig | RVS |
| Interieur | RvS |
| Bruto gewicht | 186 kg |
| Netto gewicht | 186 kg |
| Isolatiedikte | 70 mm |
| Isolatietype | Cyclopentaan |
| Potens / Wielen | H = 125-200 mm (L) |
| Voeding | 230V, 50Hz |
| Volume, bruto | 949 l |
| Deurtype | Geïsoleerde deur |
| Koelcapaciteit | 882 |
| CO2-equivalent | 0.49 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Koelmiddel | 0.15 kg |
| Type koudemiddel | R290 |
| SKU | 969520411 |
969520411
Get quote
View spec sheet
BAKER GA 950 CCG L2 25A Blast Freezer /Retarder / Prover
The new Hoshizaki BAKER series combines many years of know-how with state-of-the-art-
art technology. The result is refrigerators and freezers that stand out from other
innovative solutions and an appealing design.
The BAKER GA 950 CCG L2 25A is a Blast Freezer /Retarder / Prover (temperarture range: -25/+40°C ) with an internal usable net volume of [[att_volumeNetUsable|0|none|.|none|]] l, and dimensions (W x D x H) of 820 x 1065 x [[att_heightLegsMinimum|0|none|.|none|]] - [[att_heightLegsMaximum|0|none|.|none|]] mm.
art technology. The result is refrigerators and freezers that stand out from other
innovative solutions and an appealing design.
The BAKER GA 950 CCG L2 25A is a Blast Freezer /Retarder / Prover (temperarture range: -25/+40°C ) with an internal usable net volume of [[att_volumeNetUsable|0|none|.|none|]] l, and dimensions (W x D x H) of 820 x 1065 x [[att_heightLegsMinimum|0|none|.|none|]] - [[att_heightLegsMaximum|0|none|.|none|]] mm.
Nieuw model verkrijgbaar
Specifications
Accessories
| Accessory name | Item number |
| Set roosterdragers (746 mm), 12 mm | 818805005 |
| Set plaatdragers (746 mm), 40 mm | 818805006 |
| Wandrails voor bakkerij platen 530×650 mm | 818805016 |
| Wandrails voor bakkerij platen 500×800 mm | 818805019 |
| RVS roosters (60×80) excl. dragers | 818809914 |
| Wielset H=125 mm | 818899905 |
| Poten, rvs (4 stuks) H=135/200 mm (L2) | 818899926 |
| Poten, rvs (4 stuks) H=100/130 mm (L1) | 818899928 |
| Wielset (4 stuks) H=110 mm | 818899933 |