ADVANCE SBU20GLU Blast Chiller/Freezer, Built-in model without worktop
975780523
Read more
SKF 40 SH is a blast chiller / freezer equipped with right-hinged door with self-closing, removable support for 1/1 GN.
| Specification | Value |
| Item number | 850409951 |
| Model name | Snowflake SKF 40 SH |
| Title | Blast Chiller/Freezer |
| Width (packed) | 800 mm |
| Depth (packed) | 830 mm |
| Height (packed) | 1750 mm |
| Volume (packed) | 1.162 m³ |
| Product availability | -- Not available |
| Gross weight | 194 kg |
| Power supply | 400 V, 3N-/50 Hz |
| Temperature range | -25/+10°C |
| Chilling capacity | 42 |
| Freezing capacity | 25 |
| Refrigerant type | R404A |
| SKU | 850409951 |
| Documentation | |
| Instruction manual | Download |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereClick here for