IM-65WPE-F-Q Ball Ice Maker, Self Contained
M113-D115
Czytaj więcej
This Hoshizaki IM-30CNE-HC-25-SN is a self-contained cube ice maker producing up to 25 kg of high-quality cube ice per 24 hours. Meeting even the strictest hygiene requirements, this true allrounder offers many application possibilities in segments including the foodservice and medical sector.
All Cubers are equipped with an electronic control system. This ensures an optimized ice-making process, even under varying circumstances. Without additional manual assistance or adjustments required, our Cubers produce generous amounts of ice cubes, at a consistently high quality.
Uzyskaj wycenę Zobacz specyfikacjęSustainable
The IM-30CNE-HC-25-SN uses refrigerant R290.
This natural refrigerant is not only climate-friendly but also boosts the machine, when it comes to performance and production capacity.
Material
The exterior is made of stainless steel. The closed water circuit provides maximum protection against any type of contamination during the entire cubing process. All Hoshizaki machines are easy to use, clean, and maintain.
Unique Technology
A dedicated jet of fresh water is injected into each of the closed cells. Excess water leaves the closed cell through a set of outlets. The cell walls block the freezing water’s expansion from all sides while reaching down to -30°C during the cubing process. Thanks to the automatic rinse cycles, impurities such as minerals, are eliminated from the water resulting in the purest ice possible while your machine is protected from calcification and mineral build-up.
Smart Design
Like all Hoshizaki Ice makers, the IM-30CNE-HC-25-SN is designed to last and comes with smart design extras such as a magnetic water pump without direct coupling. This element prevents leakage from the water circuit and improves the life expectancy of the machine.
Perfect Fit
With outside dimensions W x D x H of 398 x 451 x 695 mm, the IM-30CNE-HC-25-SN is compact and is a perfect fit for small spaces.
Plug&Play
The smart plug-and-play design guarantees an easy and quick set-up.
| Specyfikacja | Value |
| Numer Artykułu | M062-D201 |
| Nazwa modelu | IM-30CNE-HC-25-SN |
| Product availability | -- Not available |
| Marka | Hoshizaki |
| Konfiguracja produktu | Wolnostojąca |
| Tytuł | Cuber, Self Contained |
| Szerokość | 398 mm |
| Głębokość | 451 mm |
| Wysokość | 695 mm |
| Zużycie energii | 0.23 kWh |
| OBUDOWA | Stal nierdzewna |
| Waga brutto | 39 kg |
| Waga netto | 34 kg |
| Zasilanie | 1/220 - 240V/50Hz |
| Pojemność zbiornika | 11.5 kg |
| System chłodzenia | Chłodzona powietrzem |
| Rodzaj lodu | Small cubes - 25 |
| Produkcja lodu | 25 |
| Zużycie wody - Kostkarki do lodu chłodzoną powietrzem | 0.15 |
| Ekwiwalent CO2 | 0.195 kg |
| Rodzaj czynnika chłodniczego | R290 |
| SKU | M062-D201 |
| Nazwa akcesorium | Numer przedmiotu |
| Filtracja wody 4HC-H Single | 9320-51 |
| 4HC-H potrójna Filtracja wody | 9655-11 |
| Zewnętrzna pompa spustowa | S-32904 |
Upewnij się, że masz login do naszego portalu partnerskiego. Tutaj można znaleźć.......
Register hereKliknij tutaj, aby