| Spesifikasjon | Value |
| Varenummer | 813959016 |
| Modellnavn | CF 53 SG UK |
| Merke | Snowflake |
| Tittel | CHEST FREEZER |
| Bredde | 1500 mm |
| Dybde | 730 mm |
| Høyde | 900 mm |
| Strømforbruk | 708 kWh |
| Energieffektivitetsklasse | C |
| Antall trådkurver | 3 |
| Product availability | -- Not available |
| Tilkoblingseffekt | 211 kW |
| Interiør | Aluminium |
| Bruttovekt | 71 kg |
| Isolasjon tykkelse | 60 mm |
| Isolasjonstype | Cyclopentane |
| Nettovekt | 71 kg |
| Elektrisk tilkobling | 230V, 50 Hz |
| Lydnivå | 49 dB |
| Temperaturområde | -22/-14°C |
| Volum, brutto | 491 l |
| Volum, netto | 426 l |
| GWP | 3 GWP |
| Kjølemiddeltype | R600a |
| SKU | 813959016 |
813959016
CF 53 SG UK CHEST FREEZER
Hydro Carbon Chest Freezer equipped with lift up stainless lid, handle and lock, defrost water drain complete with 3 wire baskets.
Temperature range -22 / -14°c
Volume Gross: 527 Ltr
Dimensions including handle & hinges:1500 x 730 x 865 mm
Exterior / Interior: White / White
Alu
Castors