Baker M 950 L DR Frigorifero
142951010
Leggi di piú
The Baker 70 cabinets are storage refrigerators (M) and storage freezers (F) with a high storage capacity and a simple to use control system. The storage refrigerator (M) is equipped with humidity control and a thawing function. Equipped with right hand hinged reversible door with lock, automatic door closing, pedal door opener, dry cooling, thawing function. 25 sets of adjustable trayslides (46x61 cm)
Richiedi un preventivo Visualizza la scheda tecnicaKEEPING IN THE COLD
Wide magnetic and removable gaskets with triple insulation areaensure effective sealing and reduce escaping cold air.
CIRCULATION SYSTEM
Thanks to the full-length air duct, the cabinets maintain correct and consistently stable temperatures at all times.
CONTROLS WITH ALARM SYSTEM
The Hoshizaki BAKER control units are equipped with safety system with various alarm signals and emergency programs, which provides high operational safety and makes the cabinets suitable for a wide array of application possibilities.
| Specifiche | Value |
| Codice articolo | 960700196 |
| Modello | BAKER M 70 CCG L2 25A |
| Product availability | -- Non disponibile |
| Marchio | Gram |
| Periodo di garanzia | 5 anni di garanzia su parti di ricambio & manodopera |
| Equipaggiato con | Right hand hinged reversible door with lock, automatic door closing and pedal door opener, LED light, drycooling, rapid thaw, 25 pairs of adjustable trayslides (46x61 cm) |
| Larghezza | 700 mm |
| Profonditá | 905 mm |
| Altezza | 2125 mm |
| Classe di efficienza energetica | B |
| Classe climatica | 5 |
| Rivestimento esterno | Acciaio Inox |
| Rivestimento interno | Acciaio Inox |
| Peso lordo | 136 kg |
| Peso netto | 136 kg |
| Spessore isolamento | 70 mm |
| Tipologia isolamento | Cyclopentane |
| Piedini / Rotelle | H = 125-200 mm (L) |
| Volume netto | 383 l |
| Alimentazione | 230V, 50Hz |
| Livello rumorositá | 46.6 dB |
| Intervallo di temperatura | -5/+12°C |
| Volume lordo | 610 l |
| Tipologia porta | Solid Door |
| Tipologia prodotto | Armadietti portaoggetti |
| Capacitá di refrigerazione | 333 |
| Equivalente CO2 | 0.207 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Refrigerante | 0.069 kg |
| Tipologia refrigerante | R600a |
| SKU | 960700196 |
142951010
Leggi di piú
142551010
Leggi di piú
142620010
Leggi di piú
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereClicca qui per