| Specifiche | Value |
| Codice articolo | C-105 |
| Modello | C-105 |
| Titolo | Wessemat Ice Crusher |
| Larghezza | 370 mm |
| Profonditá | 315 mm |
| Altezza | 515 mm |
| Consumo elettrico | 0.15 kW |
| Capacitá di frantumazione | 5 kg/min |
| Rivestimento esterno | Acciaio Inox |
| Peso lordo | 25 kg |
| Peso netto | 21 kg |
| Alimentazione | 1/220 - 240V/50Hz |
| Capacitá contenitore | 5 kg |
| SKU | C-105 |
C-105
C-105 Wessemat Ice Crusher
The C105 Crusher is very easy to handle and is space-saving in size. Ideal to crush small amounts of ice cubes, to be used in drinks and cocktails. The crushers are space-saving enough to be placed on the bar and the buffet counter. They can process 3–5 kg of ice in only 60 seconds.
Richiedi un preventivo Visualizza la scheda tecnica