Advance F 70-4 L DR Congelador
133701010
Leer más
The Hoshizaki Advance F 70 C DR is a with a net internal volume of 420 l.
This refrigerated counter not only meets rigorous kitchen demands but also boosts operational efficiency with its thoughtful design and durable construction.
Presupuesto Ficha técnicaEfficient Cooling
The climate class 5 system includes fan-assisted cooling to maintain optimal temperatures up to +40°C, ensuring food stays fresh, and features automatic defrost with re-evaporation of defrost water.
Hygienic Surfaces
Both interior and exterior are made of stainless steel, offering a robust, food-safe environment that is easy to clean and maintain.
User-Friendly Design
Features like reversible doors, anti-tilt shelves, and removable magnetic door gaskets with triple insulation facilitate seamless operation and maintenance, for a smooth kitchen workflow.
Convenient Extras
Includes a low-maintenance condenser, and a compact slide-out refrigeration unit for effortless servicing, reducing downtime and operational hassles.
| Especificación | Valor |
| Número de artículo | 123702010 |
| Nombre del modelo | Advance F 70 C DR |
| Marca | Hoshizaki |
| Período de garantía | 5 años en piezas y mano de obra |
| País de origen | Turquia |
| Accesorios incluidos | 3 estantes grises (530 x 650mm) + 1 inferior |
| Equipado con | Right hand hinged reversible door with lock, automatic door closing, 4 grey shelves, LED lighting |
| Ancho | 654 mm |
| Ancho (en caja) | 745 mm |
| Profundo | 830 mm |
| Profundo (en caja) | 920 mm |
| Altura | 1975 mm |
| Altura (en caja) | 2090 mm |
| Volumen (en caja) | 1.43 m³ |
| Consumo eléctrico | 2171 kWh/year |
| Clase de eficiencia energética | D |
| Estándar de clase de eficiencia energética | ISO 22041: 2019 |
| Índice de Eficiencia Energética (EEI) | 61.3 EEI |
| Número de estantes | 4 |
| Número máximo de estantes | 22, distance of 57 mm |
| Tamaño del estante | Profundidad de 2/1 GN |
| Rango de temperatura | -25/-12°C |
| Clase climática | 5 |
| Carga de conexión | 650 W |
| Exterior | Acero inoxidable AISI 304 |
| Interior | Acero inoxidable AISI 304 |
| Peso bruto | 133 kg |
| Peso neto | 123 kg |
| Grosor del aislamiento | 60 mm |
| Tipo de aislamiento | Poliuretano |
| Patas / Ruedas | H = 125 mm (C) |
| Volumen neto utilizable | 420 l |
| Fuente de alimentación | 230V, 50Hz |
| Nivel de sonido | 54 dB |
| Volumen bruto | 600 l |
| Sistema de refrigeración | Built-in cooling system |
| Tipo de puerta | Puerta única |
| Capacidad de refrigeración | 506 |
| Equivalente de CO2 | 0.246 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Refrigerante | 0.082 kg |
| Tipo de refrigerante | R290 |
| SKU | 123702010 |
| Nombre de accesorio | Número de artículo |
| Grille rilsanisée grise anti-basculement pour armoires GN 2/1, sans glissières | 760660009 |
| Grille inox anti-basculement pour armoires GN 2/1 | 760660013 |
| Jeu de roulettes 125 mm | 760660022 |
| Pieds (Jeu de 4) 130-180 mm | 760660118 |
| Clé principale | 760660430 |
| Grille de fond inox anti-basculement pour armoires GN 2/1 | 760660437 |
| Grille de fond rilsanisée grise pour armoires GN 2/1, sans glissières | 760660442 |
| Jeu de grilles inox (3 + 1 grille de fond) anti-basculement pour armoires GN 2/1,sans glissières | 760660444 |
133701010
Leer más
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereHaz clic aquí para