| Specification | Value |
| Artikelnummer | 965500102 |
| Modelnaam | BAKER M 550 CCH L2 25B |
| Merk | Gram |
| Garantieperiode | 5 jaar |
| Voorzien van | Right hand hinged reversible door with lock; automatic door closing; Pedal door opener with overload protection; 25 pairs of tray adjustable supports (40x60 cm); drycooling, rapid thaw |
| Breedte | 600 mm |
| Diepte | 855 mm |
| Hoogte | 2125 mm |
| Energie-efficiëntieklasse | B |
| Temperatuurbereik | -5/+12°C |
| Klasse van het klimaat | 5 |
| Uitwendig | RVS |
| Interieur | RvS |
| Bruto gewicht | 132 kg |
| Netto gewicht | 132 kg |
| Isolatiedikte | 70 mm |
| Isolatietype | Cyclopentaan |
| Potens / Wielen | H = 125-200 mm (L) |
| Netto bruikbare volume | 314 l |
| Voeding | 230V, 50Hz |
| Volume, bruto | 465 l |
| Volume, netto | 314 l |
| Deurtype | Geïsoleerde deur |
| Koelcapaciteit | 410 |
| CO2-equivalent | 293.15 kg |
| Koelmiddel | 0.21 kg |
| Type koudemiddel | R134a |
| SKU | 965500102 |
965500102
Get quote
View spec sheet
BAKER M 550 CCH L2 25B
The new Hoshizaki BAKER series combines many years of know-how with state-of-the-art-
art technology. The result is refrigerators and freezers that stand out from other
innovative solutions and an appealing design.
The BAKER M 550 CCH L2 25B is a [[att_title]] (temperarture range: -5/+12°C ) with an internal usable net volume of 314 l, and dimensions (W x D x H) of 600 x 855 x [[att_heightLegsMinimum|0|none|.|none|]] - [[att_heightLegsMaximum|0|none|.|none|]] mm.
art technology. The result is refrigerators and freezers that stand out from other
innovative solutions and an appealing design.
The BAKER M 550 CCH L2 25B is a [[att_title]] (temperarture range: -5/+12°C ) with an internal usable net volume of 314 l, and dimensions (W x D x H) of 600 x 855 x [[att_heightLegsMinimum|0|none|.|none|]] - [[att_heightLegsMaximum|0|none|.|none|]] mm.
Nieuw model verkrijgbaar
Specifications
Accessories
| Accessory name | Item number |
| Rooster dragers (561 mm) (set), L-profiel | 818885005 |
| Wielset H=125 mm | 818899905 |
| Poten, rvs (4 stuks) H=135/200 mm (L2) | 818899926 |
| Poten, rvs (4 stuks) H=100/130 mm (L1) | 818899928 |
| Wielset (4 stuks) H=110 mm | 818899933 |
| RvS rooster ( 400×600 mm) excl. dragers | 818979907 |