Baker F 950 L DR Vriezer
143951010
Read more
KEEPING IN THE COLD
Wide magnetic and removable gaskets with triple insulation areaensure effective sealing and reduce escaping cold air.
CIRCULATION SYSTEM
Thanks to the full-length air duct, the cabinets maintain correct and consistently stable temperatures at all times.
CONTROLS WITH ALARM SYSTEM
The Hoshizaki BAKER control units are equipped with safety system with various alarm signals and emergency programs, which provides high operational safety and makes the cabinets suitable for a wide array of application possibilities.
| Specification | Value |
| Artikelnummer | 961401013 |
| Modelnaam | BAKER F 140 CCG L2 50A |
| Garantieperiode | 5 jaar |
| Voorzien van | Equipped with right and left hand hinged door with lock, self closing doors and pedal door openers, LED light, 50 pairs of adjustable trayslides, legs. |
| Breedte | 1400 mm |
| Diepte | 905 mm |
| Hoogte | 2125 mm |
| Energie-efficiëntieklasse | D |
| Energie-efficiëntie-index (EEI) | 42.01 EEI |
| Klasse van het klimaat | 5 |
| Uitwendig | RVS |
| Interieur | RvS |
| Bruto gewicht | 220 kg |
| Netto gewicht | 220 kg |
| Isolatiedikte | 70 mm |
| Isolatietype | Cyclopentaan |
| Potens / Wielen | H = 125-200 mm (L) |
| Netto bruikbare volume | 801 l |
| Voeding | 230V, 50Hz |
| Geluidniveau | 45.6 dB |
| Volume, bruto | 1359 l |
| Volume, netto | 801 l |
| Deurtype | Dubbele deuren |
| Koelcapaciteit | 877 |
| CO2-equivalent | 0.45 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Koelmiddel | 0.149 kg |
| Type koudemiddel | R290 |
| SKU | 961401013 |
143951010
Read more
143551010
Read more
143620010
Read more
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereClick here for