| Specification | Value |
| Artikelnummer | 866100703 |
| Modelnaam | BAKER M 610 LG C 24B |
| Merk | Gram |
| Garantieperiode | 5 jaar |
| Voorzien van | Right hand hinged reversible door with lock, drycooling, rapid thaw, 24 pairs of adjustable trayslides (40x60 cm) |
| Breedte | 695 mm |
| Diepte | 868 mm |
| Hoogte | 2000 mm |
| Energie-efficiëntieklasse | D |
| Energie-efficiëntie-index (EEI) | 51.1 EEI |
| Temperatuurbereik | -5/+12°C |
| Klasse van het klimaat | 5 |
| Uitwendig | Wit |
| Interieur | ABS grijs |
| Bruto gewicht | 111 kg |
| Netto gewicht | 111 kg |
| Isolatiedikte | 60 mm |
| Isolatietype | Cyclopentaan |
| Potens / Wielen | H = 125 mm (C) |
| Netto bruikbare volume | 318 l |
| Voeding | 230V, 50Hz |
| Volume, bruto | 583 l |
| Volume, netto | 318 l |
| Deurtype | Geïsoleerde deur |
| Koelcapaciteit | 354 |
| CO2-equivalent | 0.31 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Koelmiddel | 0.1 kg |
| Type koudemiddel | R600a |
| SKU | 866100703 |
866100703
Get quote
View spec sheet
BAKER M 610 LG C 24B
The new Hoshizaki BAKER series combines many years of know-how with state-of-the-art-
art technology. The result is refrigerators and freezers that stand out from other
innovative solutions and an appealing design.
The BAKER M 610 LG C 24B is a [[att_title]] (temperarture range: -5/+12°C ) with an internal usable net volume of 318 l, and dimensions (W x D x H) of 695 x 868 x [[att_heightLegsMinimum|0|none|.|none|]] - [[att_heightLegsMaximum|0|none|.|none|]] mm.
art technology. The result is refrigerators and freezers that stand out from other
innovative solutions and an appealing design.
The BAKER M 610 LG C 24B is a [[att_title]] (temperarture range: -5/+12°C ) with an internal usable net volume of 318 l, and dimensions (W x D x H) of 695 x 868 x [[att_heightLegsMinimum|0|none|.|none|]] - [[att_heightLegsMaximum|0|none|.|none|]] mm.