| Specification | Value |
| Artikelnummer | 813949016 |
| Modelnaam | CF 45 SG UK |
| Merk | Snowflake |
| Titel | CHEST FREEZER |
| Breedte | 1300 mm |
| Diepte | 730 mm |
| Hoogte | 900 mm |
| Energie verbruik | 584 kWh |
| Energie-efficiëntieklasse | C |
| Aantal draadmanden | 2 |
| Product availability | -- Not available |
| Verbindingstemperatuur | 146 kW |
| Interieur | Aluminium |
| Bruto gewicht | 68 kg |
| Isolatiedikte | 60 mm |
| Isolatietype | Cyclopentaan |
| Netto bruikbare volume | 361 l |
| Netto gewicht | 68 kg |
| Voeding | 230V, 50 Hz |
| Geluidniveau | 49 dB |
| Temperatuurbereik | -22/-14°C |
| Volume, bruto | 416 l |
| Volume, netto | 361 l |
| GWP | 3 GWP |
| Type koudemiddel | R600a |
| SKU | 813949016 |
813949016
CF 45 SG UK CHEST FREEZER
Hydro Carbon Chest Freezer equipped with lift up stainless lid, handle and lock, defrost water drain complete with 2 wire baskets.
Temperature range -22 / -14°c
Volume Gross: 447 Ltr
Dimensions including handle & hinges:1300 x 730 x 865 mm
Exterior / Interior: White / White
Alu
Castors