KM-140C-HC-W Crescent EDGE ijsmachine met ingebouwte opslagbunker
F178-C241
Read more
This Hoshizaki KM-50A is a self-contained Crescent Edge ice maker producing up to 52 kg of high-quality Crescent Edge Ice per 24 hours, meeting even the strictest hygiene requirements and suitable for all operational requirements and kitchen measurements.
The KM Edge range has an enlarged, bonded evaporator surface. Accelerating harvest cycles, the technology behind the KM Edge range will help you to increase your serving capacity instantly. More ice in less amount of time.
Get quote View spec sheet| Specification | Value |
| Artikelnummer | 15FE-C141 |
| Modelnaam | KM-50A |
| Product availability | -- Not available |
| Type ijsmachine | Crescent Ijsmachine |
| Merk | Hoshizaki |
| Productconfiguratie | Ingebouwde bunker |
| Titel | Crescent Ice Maker, Self Contained |
| Breedte | 605 mm |
| Diepte | 617 mm |
| Hoogte | 842 mm |
| Elektrisch verbruik | 0.303 kW |
| Energie verbruik | 0.303 kWh |
| Uitwendig | RVS |
| Bruto gewicht | 58 kg |
| Netto gewicht | 46 kg |
| Voeding | 1/220 - 240V/50Hz |
| Opslagbunker capaciteit | 23 kg |
| Koelsysteem | Luchtgekoeld |
| IJs type | Crescent |
| IJsproductie | 52 |
| CO2-equivalent | 315 kg |
| Type koudemiddel | R134a |
| SKU | 15FE-C141 |
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereClick here for