Baker M 950 L DR Frigorifero
142951010
Leggi di piú
KEEPING IN THE COLD
Wide magnetic and removable gaskets with triple insulation areaensure effective sealing and reduce escaping cold air.
CIRCULATION SYSTEM
Thanks to the full-length air duct, the cabinets maintain correct and consistently stable temperatures at all times.
CONTROLS WITH ALARM SYSTEM
The Hoshizaki BAKER control units are equipped with safety system with various alarm signals and emergency programs, which provides high operational safety and makes the cabinets suitable for a wide array of application possibilities.
| Specifiche | Value |
| Codice articolo | 960690503 |
| Modello | BAKER STANDARD K 69 LFG L2 15A |
| Marchio | Gram |
| Periodo di garanzia | 5 anni di garanzia su parti di ricambio & manodopera |
| Equipaggiato con | Right hand hinged door with lock, automatic door closing, LED light, 15 pairs of adjustable trayslides, legs L2 height 135-200 mm. |
| Larghezza | 700 mm |
| Profonditá | 895 mm |
| Altezza | 2125 mm |
| Classe di efficienza energetica | D |
| Classe climatica | 5 |
| Rivestimento esterno | Bianco |
| Rivestimento interno | Acciaio Inox |
| Peso lordo | 136 kg |
| Peso netto | 136 kg |
| Spessore isolamento | 70 mm |
| Tipologia isolamento | Cyclopentane |
| Piedini / Rotelle | H = 125-200 mm (L) |
| Volume netto | 342 l |
| Alimentazione | 230V, 50Hz |
| Livello rumorositá | 44.4 dB |
| Intervallo di temperatura | +2/+12°C |
| Volume lordo | 610 l |
| Tipologia porta | Solid Door |
| Capacitá di refrigerazione | 336 |
| Equivalente CO2 | 0.225 kg |
| GWP | 3 GWP |
| Refrigerante | 0.08 kg |
| Tipologia refrigerante | R290 |
| SKU | 960690503 |
142951010
Leggi di piú
142551010
Leggi di piú
142620010
Leggi di piú
Make sure you have a login to our partner portal. Here you can find.......
Register hereClicca qui per